Pitäsi hankkia V70-Volvoon uudet kesärenkaat, haussa sikahalpa merkki. Onko mitään kiinalaisia renkaita myynnissä? Jotkut Hankookot on nykyisin lähes yhtä kalliita kuin imagomerkit. Ajan vain 10 tonnia vuodessa joten halposmerkki käy. Pinnnoitettuja en uskalla ostaa.
Kiinalaisia
renkaita?
5379
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vaihda taloudellisempi auto jos noin tiukkaa tekee. Renkaissa ei kannata säästää.
Eiköhän laadukas pinnoitettu ole kyllä parempi kuin halvinmahdollinen paskarengas...
kuten edellinen kirjoittajakin kirjoitti.. ei renkaissa --> turvallisuudessa kannata tinkiä pätkääkään. Lainaa vaikka joltain tuttavaltasi sen verran että saat itsellesi ja muille turvalliset renkaat allesi.
www.rengasonline.com, sinne ne renkaat menneet on. Ainakin nangang on toiminut isoissa koossa.
Mikä kiinalaisrengas se oli joka hajosi kappaleiksi TM:n testirullakoeajossa ?
Ostamalla ne sikahalvat renkaat säästät rengaskierrosta kohti muutaman kymmenen euroa. Saat huonot ajo-ominaisuudet, kasvaneen melutason ja heikentyneen turvallisuuden, joka johtuu paitsi vesiliirtoherkkyydestä ja jarrutusmatkasta, myös siitä, että rengas voi hajota alle. Kasvava polttoainekulutus ja renkaiden lyhyempi kestoikä syövät hankinnassa saadun säästön.