Uusimpien tietojen mukaan Venäjällä on jo noin 27,650,000 muslimia, joista 92 prosenttia sunneja. Mikä vielä parempaa, muslimien määrä kasvaa koko ajan. Muslimiväestö ei kärsi alkoholismista ja musliminaiset kunnioittavat elämän pyhyyttä, eivätkä harjoita avioliiton ulkopuolista haureutta. Venäjän kristityn väestön keskuudessa on maailman toiseksi suurimmat itsemurhaluvut. Kestänee vielä muutamia vuosikymmeniä, ennen kuin Islamin positiivinen vaikutus alkaa näkyä Venäjällä kunnolla, mutta kenties Putin tajuaa myös oikean tien ja nopeuttaa kehitystä maahanmuuttoa edistämällä. Länsi-Euroopan tulisi ottaa oppia Venäjästä.
Todellinen Venäjän muslimien määrä voi olla vielä muutama miljoona enemmän, sillä CIA world factbookin mukaan josta tieto on peräisin, muslimeja on maailman väestöstä 20,12 prosenttia, mikä voi olla reilusti alakanttiin. Nimittäin jos laskemme muslimiväestön joka maalla erikseen on muslimeja 23,1 prosenttia. Ja tuo kolme prosenttia tarkoittaa siis noin 200 000 000 ihmistä.
Todellinen Venäjän muslimien määrä voi olla vielä muutama miljoona enemmän, sillä CIA world factbookin mukaan josta tieto on peräisin, muslimeja on maailman väestöstä 20,12 prosenttia, mikä voi olla reilusti alakanttiin. Nimittäin jos laskemme muslimiväestön joka maalla erikseen on muslimeja 23,1 prosenttia. Ja tuo kolme prosenttia tarkoittaa siis noin 200 000 000 ihmistä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Muistaakseni miljardin muslimin raja rikottiin jo vuosia sitten.
Mitähän iiro tarkoittaa nyt tuolla 200 miljoonalla?
Panehan vähintään 107% lisää, ja sitten toinen mokoma sen luvun päälle!
Usanistin lukutaidolla ei tietenkään ymmärretä, että puhuin muslimien kokonaismäärässä olevasta erosta! Jos puhutaan kolmesta (3) prosentista maailman väestöstä puhutaan noin 200 000 000 ihmisestä, minkä verran muslimien määrä on voitu olettaa alakanttiin ja muslimejahan on maailman väestöstä siis 20-23 prosenttia, eli revipä siitä.
Toisaalta...onhan tämä länsimainen elämäntyyli kuitenkin niin paljon pahaa aiheuttanut. Nyt taitaa olla loppu lähellä.
Kyllä se tiedetään, että kaikki paha tulee idästä. Sille puolen rajaa saavat mussulmaanit todellakin jäädä, TÄNNE TEITÄ EI KAIVATA!
Muslimeita on nyt n. 1,5-1,7 miljardia ( www.islamicpopulation.com ), ja vuonna 2025 muslimeita on n. 3,2-3,5 miljardia, kun maailman väkiluku on silloin 8,0-8,5 miljardia! Islam kasvaa n. 2% luonnollista vauhtia, ja saa muista uskonnoista 0,9% kasvun (kristittyjen oma US Center For World Mission 1997 Report), eli kasvu on yhteensä vuosittain 2,9%. Guinnesin Ennätysten Kirjan 2003 mukaan vuosina 1990-2000 Islam sai JOKA PÄIVÄ toisista uskonnoista 3500 uutta jäsentä ENEMMÄN KUIN kristinusko, joka sekin sai 90-luvulla miljoonia uusia jäseniä mm. NL:n romahdettua ja ihmisten liityttyä jälleen kirkkoon. Tarkkoja lukuja muslimeista eri maissa on hankala saada, koska muslimit vierastavat virallista rekisteröintiä ja kokevat sen vain helpottavan mahdollisia vainoja/syrjintää. Yleensä muslimeiden määrä lasketaankin niistä jotka ovat siirtolais-statuksella muslimi-maasta, mutta silloin kansalaisuuden saaneet, "kääntyneet" ja maassa syntyneet muslimit eivät näy tilastoissa. Siksi mm. jo monta sukupolvea Ranskassa olleita muslimeita kertovat tilastot olevan lähes puolet siitä mitä oikeasti. Myöskään laittomat siirtolaiset (joita Aasiassa ja Afrikassa ovat lähes kaikki, kontrolli/valvonta olematonta) eivät näy tilastoissa.
Venäjä (nyt Venäjän virallisten tietojen mukaan 20% muslimeita) ja Itä-Euroopan maat joissa pärjää venäjällä kokevat Islamin vyöryn (siirtolaisina mm. Keski-Aasiasta, ja nopeana vauhtina millä venäläiset löytävät Islamia etsiessään totuutta uskontotyhjiön jälkeen puhtaalta pöydältä, jolloin kr.usko ei tunnukaan enää yhtä loogiselta ja järjelliseltä, edes "perinne-uskontona", verrattuna Islamiin) yhdistettynä venäläisten (ja muidenkin NL:n kristittyjen alueiden) alhaiseen syntyvyyteen ja nopeaan (vodka)kuolleisuuteen, tilanne voi muuttua nopeastikin niin että muslimeilla on n. 50% äänivallasta demokratiassa (?), ottaen huomioon että eläke-pommi on näissäkin maissa vääjäämättä edessä ja sitä pahentaa muutto EU:n läntisiin maihin, joten muslimeita tarvitaan tekemään työtä ja pitämään yhteiskuntaa pystyssä...
Islamin kriitikoiden argumentit ovat erittäin heppoisia, esimerkiksi älämölöö siitä, että muslimit muka lähtisivät lahtaamaan toisiaan, koska Koraani menee maallisen lain edelle.
Koraani on kyllä maallisia lakeja merkittävämpi, mutta Suomen ja Venäjän laki kieltää tappamisen ainakin toistaiseksi. Musliminhan kuuluu noudattaa asuinmaansa lakeja, elleivät ne ole sellaisessa ristiriidassa islamin kanssa että muslimin islam on vaarassa mitätöntyä. Venäjällä ja Suomessa ei tällaisia lakeja paljon ole, eikä tappamisen kielto etenkään ole sellainen.
Sokea kanakin löytää joskus jyvän, sanotaan. Siis islamfobiaiset, pelkonne on jälleen ollut turha. Ei siellä vähemmistössä niin kiva änkyröidä ole.