Millä mä saan "koodattua" cd:n .cda tiedostot mp3 sopivaan muotoon. Missä tää tapahtuu? Mulla on creative zen nano jotain 512 mb ja sen mukana tulleet ohjelmat mutta se vaan ilmottaa että konvertoiminen mahdotonta koska se ei tue formaattia.
Mä en tajuu näistä mitään ja siksi kysyin myyjältä että toimiihan tää ja se sano että joo kaikki data mukan niin että mitä tää nyt on?
apua cd:ltä mp3:ksi
5
637
Vastaukset
- maasta
että tässä on nyt ilmeisesti kopiosuojauksesta kyse - onko mitään keinoa millä saisin omalta cd:ltä sinne omalle mp3 soittimelle näitä ääniraitoja?
- jeesus oli homo jätkä
Voisitko olla niin kiltti että lukisit ite täältä?
NIITÄ VIESTEJÄ ON PERKELE SATOJA TÄÄLLÄ!!!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=124&conference=552&posting=22000000022936319
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=124&conference=552&posting=22000000022882202
näitä riittää sieltä mistä nämäkin tuli... - maasta
Latasin altomp3 konvertterin, mutta sekään ei auta tai siis ilmottaa että se lähde cd on kopiosuojattu.
Mä arvasin että tää on niin kuluttajaystävällistä tää touhu. Siis levyt on ihan mun omia ja mä haluisin ne matkalle mukaan ja kaikki on hehkuttaneet tätä härveliä. - maasta ...
jeesus oli homo jätkä kirjoitti:
Voisitko olla niin kiltti että lukisit ite täältä?
NIITÄ VIESTEJÄ ON PERKELE SATOJA TÄÄLLÄ!!!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=124&conference=552&posting=22000000022936319
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=124&conference=552&posting=22000000022882202
näitä riittää sieltä mistä nämäkin tuli...No niin mä oon ladannu näitä konverttereja, mutta mitkään vakiot ei toimi, kuten itunes tai tää creativen oma, en tiedä miksi.
Jos näitä härveleitä myydään niin eikö ne voisi olla sen verran kaalliimpia että niitä tekijänoikeuksia maksettaisiin niille tekijöille sen verran että nää kanssa toimisivat?????
Mä vihaan tällaista, missään muissa ostettavissa tuotteissa kuin näissä tietokoneisiin ja digitaalisiin formaatteihin liittyvissä ihmiset ei hyväksy tällaista. Kun mä maksan jostain mä oletan että se toimii niin kuin luvataan..
Oleko kokeillut rippaussoftia. Ne lukevat paljon paremmin levyjä kuin perinteiset mediaplayer sun muut. Hyviä rippereitä ovat ainakin Exact Audio Copy, Easy CD-DA Extractor, CDex ja Audiograpper. Nuo kaksi ekaa ovat loistavia. ne eivät ole herkkiä naarmuisille levyillekään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2043085Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391590Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus921442- 881342
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461304Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1481206Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121168Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze120992Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89912Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44793