sellasen ihme sienen mikä imee nestettä tod hyvin? sinisiä muistaakseni oli! olisikiva teitää mistä niitä saa ja inkä nimisiä, kiitos
muistatteko messuilta
cleangline
111228
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
näit?
Pirjo. Sukunimi onkin jo vaikeampi. Olikohan Hassinen????
Vai oli sienen nimi Pirjo, joka imi nesteet todella hyvin???? Hyvä, ettet muista sukunimeä.
Muuten aloittaja. Olet todella nopea suomalainen päätöksentekijä. Jos kyse oli matkamessuilta, sinulla meni vain kuukausi pähkäillä pienen sienen hankkimista. Ja kun olit valmis ´investoimaan´ et enää tiedä missä ja miten???
Mene nopeasti päivystävälle vastaanotolle, vältä Diapamin ottamista kokeiden takia.
Venemessut on vielä viikonlopun auki. Käy seillä katsomassa. Aikaisempinakin vuosina siellä on myyty samanlaisia sieniä, ja paljon muutakin krääsää.
kanssa yksikön verbi ei sovi, ei myöskään kaksoispassiivi jatkoselvityksessä. Että tällaista kielenhuoltoa tälläkertaa! Krääsää!
neljä. Voit ottaa rennosti ja huomenna jatkaa ala-asteopettajana "stadissa".
KIITOS !!!!!!! Lillukanvarret sainkin jo. Lillukat voi lähettää postitse.
Otapa selvää paremmin tuosta monikosta. Kysymys on tästä yhdestä Venemessut tapahtumasta. Se näyttäisi olevan monikko, mutta... Sama koskee myös esim. sanoja sakset, housut yms. vaikka tarkoitetaan vain yhtä kappaletta.
nimi super block. tuli oikein hyviä vastauksia kasa päin näköjään.
kiitoksia sinulle, joo vastauksia tuli mutta antaa lasten leikkiä...