voko SYLILAPSI USKOA

JohannesKastaja oli täynnä Pyhää Henkeä jo äitinsä kohdussa, näin todistaa Jumalan Sana .
266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

koska meillä uskonhenki, siksi me uskomme

usko on seurausta siitä, että me olemme saameet Pyhän Hengen

usko on Pyhän Hengen ominaisuus, kuten toivo ja rakkaus

kasteessa lapsi saa Pyhän Hengen ja uskonlahjan

ilman uskoa ei ole otollinen Jumalalle (vanhurskas)

kristittyjen kastetut lapset ovat saaneet Pyhän Hengen lahjan ja uskon lahjan (apt.2:38-39)

adventistit ja muut amerikanuskontojen harjoittajat eivät ole kristittyjä. vaikka esiintyvät sellaisina.

Äänestä
  • kasteessa lapsi saa Pyhän Hengen ja Uskon , lahjaksi Jumalalta. ei siinä omia tekoja ja ratkaisuja tarvita, se on Armoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


NEppa kirjoitti:

JohannesKastaja oli täynnä Pyhää Henkeä jo äitinsä kohdussa, näin todistaa Jumalan Sana .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu