biisissä lauletaan mm. turkulaisesta transvestiitistä.. ja kerto säe menee tyyliin "siirrän, siirrän paperini turkuun..."
mikä mahtaa olla biisin nimi?
olisko jopea??
3
1159
Vastaukset
- PhearTheReaper
"Rakastan Turkulaisia" on kappaleen nimi, löytyy Jopen levyltä "Lomakiertue".
Se on parodia-coveri biisistä nimeltä "Jos Rakastat", mutta harmikseni en muista alkuperäistä esittäjää.kiitos kiitos! pitääkin opetella sanat ennenkun menee seuraavaks kahtoo tepsin peliä! ....siirrän siirrän paperini turkuun.... =)
- Työväen valta
Alkuperäisesittäjä on Kristiina Halkola (säv. Chydenius)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia
"Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak1094515Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei
Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka553326- 841103
Alkuperäinen kristillinen kaste on uskoville annettava upotuskaste
Kreikan sana BAPTIZO merkitsee upottamista. Alkuseurakunta kastoi upottamalla Apostolien tekojen kirjan mukaan: Ap.t 2552929Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purraa jatkamaan valtiovarainministerinä!
Ja jollei valtiovarainministerinä, niin sitten pääministerinä. Purra on nostanut Suomen talouden nyt komeaan kasvuun Ma82819- 170792
- 57769
Pitäisikö naisen haluta "puolisomies"?
Toivottavasti saan nyt tämän idean purettua hyvin sanoiksi? Mutta tuossa eräässä aloituksessa tuli vastaan tälläinen tek139760Miksi piti uhota naapuri Venäjälle ja tehdä itsestä heidän vihollinen?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f0eee963-3605-47e6-9989-a21347ce7757 "Jos sota syttyy Suomessa, näin tapahtumat vois195748Asiantuntijat todistavat: Rydman valehteli.
Virta oli oikeassa jokaisessa kolmessa eri väitteessä, sen sijaan RYDMAN VALEHTELI kaikissa kolmessa väitteessä. https:/189706