Joku teki asiallisen avauksen

että mistä löytyy todisteet siihen, että punainen risti oikeasti suoritti tarkastuskäyntejä natsikeskitysleireille. Avaus ei ottanut kantaa sanallakaan puoleen eikä toiseen. Silti ylläpito poisti avauksen.

Pelkkä kysyminen riittää sensuurin syyksi. Voiko suurempaa mielivaltaa olla?

Eniro tekee itsensä todella naurunalaiseksi!
9536
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Voi v**tu teitä idiootteja!

Tuota jatkuvaa p**kan spämmäämistä saakin rajoittaa.

Jos nuo uusnatsit saadaan tuolla konstilla pois täältä, niin sitä typerien viestien poistamista pitää vielö tehostaa!

Äänestä
  • Huomiotta jättäminen on tehokkaampaa kuin tyhmän kommentin esittäminen. Muista tämä ensi kerralla.

    Äänestä

  • En ole edes uusnatsi, mutta kirjoitan asisioista juuri sananvapauden nimissä. Jos en olisi huomannut ylläpidon sensuroivan holocaust-keskustelua asiattomasti, en olisi ikinä edes jäänyt seuraamaan tätä peräsuolipalstaa, jota moderoi joku idiootti!

    Äänestä

Joku kyseli punaisen ristin tutkimustuloksia kuolleista juutalaisista toisen ms:n aikana. En ensi hätään löytäny itse teosta, mut onhan siihen viittailtu eri yhteyksissä. Tässä yks linkki.

http://www.ihr.org/books/hoggan/21.html

ICRC:n teos (ensin 1946 ja sitten lopullinen versio 1948) 2. ms:n Euroopan alueen ihmiskärsimyksistä kertoo keskitysleirien uhrimääräksi noin 300 000. Tästä saattaa olla suurin osa ollut juutalaisia

Äänestä

jo yli puolet tämän palstan aiheista käsittelee holokaustia. Eikö olisi parempi olla yksi ketju jossa saisitte kinastella keskenänne? Miksi pitää joka päivä aloittaa 10 eri ketjua?

Äänestä
  • selitys! Suomalainen ei alistu, kun meitä yritetään perusteetta hiljentää!

    Äänestä

  • lienee kirjoitti:

    selitys! Suomalainen ei alistu, kun meitä yritetään perusteetta hiljentää!

    kanssa voi koitua sinunlaisillesi sekä sensuurillekin kohtalokkaaksi. Totuus ei pala tulessakaan.

    Äänestä

  • Ja lopusta suuri osa Jatkosodan alkua tai suomalaisten polveutumista. No siinähän se, maailmanhistoria pähkinäkuoressa,,,, vai pähkinänkokoisissa aivoissa?

    Äänestä

itse Punaiselta Ristiltä. Tietävät oman historian. Jos nimittäin uskallat totuutta. Odotamme innolla tulosta. Käy mahdollisimman pian kysymässä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


jossa tiedusteltiin kirjoitti:

että mistä löytyy todisteet siihen, että punainen risti oikeasti suoritti tarkastuskäyntejä natsikeskitysleireille. Avaus ei ottanut kantaa sanallakaan puoleen eikä toiseen. Silti ylläpito poisti avauksen.

Pelkkä kysyminen riittää sensuurin syyksi. Voiko suurempaa mielivaltaa olla?

Eniro tekee itsensä todella naurunalaiseksi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu