Pätsi vai Ruslanas?

Nyt nämä on nähty, myös tämä surkein semmari. Nyt kai jännitetään sitä, valitseeko tuomaristo Ruslanasin vai Pätsin säälistä finaaliin.
6374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

juha tai ruslanas

Äänestä
  • Ai niin, olin unohtaa; onhan siellä tosiaan se oikea MIESKIN! Osas kyllä tulkita ja laulaakin ihan hyvin!

    Äänestä

  • Torstai on epätoivoa täynnä kirjoitti:

    Ai niin, olin unohtaa; onhan siellä tosiaan se oikea MIESKIN! Osas kyllä tulkita ja laulaakin ihan hyvin!

    Kuin ylipirteä mummeli olisi laulanut torilla 'rouva hulda huoleton'

    Äänestä

Tässä Idols-kilpailussa on niin SELVÄ että kuka on paras laulaja: Ruslanas. Hänellä on vahva koko paketti: kaunis sydän, herkkyys, sielukkuus, monipuolinen värikäs ääni, musikaalisuus loistaa, edustava ulkonäkö. Suomalaisten mielestä kaikki nämä rikkaudet on liian makea asia.
Ikävä jos hänen tiensä päättyy tähän. Selvästi näkyy että laulaminen on hänen elämän tärkein asia.

Pätsi on myös suosikki, mutta musiikki ei ole hänen elämänsä tärkein asia, ja se kuuluu.

Äänestä

Osaa sentään suomea! Hyvä saundi, mahtavaa tulkintaa! Markus Pätsi finaaliin!

Äänestä

suomalaisille suomalaiset idolit.
markus osannut laulaa koko ajan, ruslanin meinanneet tiputtaa jo monesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Torstai on epätoivoa täynnä kirjoitti:

Nyt nämä on nähty, myös tämä surkein semmari. Nyt kai jännitetään sitä, valitseeko tuomaristo Ruslanasin vai Pätsin säälistä finaaliin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu