Konsultaatioaika

Mä oon aatellut laitattaa hampaisiini laminaatit, tai kruunut tai raudat eli en tiedä mitä niihin pitäs laittaa, niin maksaako ensimmäinen käynti yksityisellä hammaslääkärillä jotain? Eli tarkotuksena olis käydä vain näytättämässä oma purukalusto ja kysyä että mitä niille pitäis/vois tehdä?
1336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

hinta noin 50-60 euroa josta Kela korvaa ehkä 20 euroa. Korvauksen saa vain kerran vuodessa, että vois olla järkevää yhdistää hampaiden kunnon tarkastuksen ja "mitä näille voisin tehdä" tarkastuksen. Moni yksityinen asema tarjoaa tarkastuksen, jos siellä myös tehdään toimenpiteet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hammashampainen kirjoitti:

Mä oon aatellut laitattaa hampaisiini laminaatit, tai kruunut tai raudat eli en tiedä mitä niihin pitäs laittaa, niin maksaako ensimmäinen käynti yksityisellä hammaslääkärillä jotain? Eli tarkotuksena olis käydä vain näytättämässä oma purukalusto ja kysyä että mitä niille pitäis/vois tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu