anna polttaa tupakkaa!

hyihyi!
203041
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

ei meidän tarvii matkii, eihän :)
ja kyl sitä silti voi fanittaa, ite fanitan hannaa vaik se polttaakin enkä todella tykkää tupakasta.

Äänestä

mäkin alan sit polttaa ku annaki polttaa

Äänestä

hyihyi!

Äänestä
  • Sen se on näköinenkin.Näyttää ainkin 10v. vanhemmalta mitä onkaan.Siksi toisekseen ei ollut ensinkään paras.

    Äänestä

  • isintytto kirjoitti:

    Sen se on näköinenkin.Näyttää ainkin 10v. vanhemmalta mitä onkaan.Siksi toisekseen ei ollut ensinkään paras.

    Ainakin Ville Valo ja myös näyttääkin siltä.
    Mr Putansuu. Ihme ettei ole käynyt vielä mitään. Ja monia muita...Eli turha täs Hannaa syyttää...kaikesa

    Äänestä

mistäs tiedät kun sitä täällä niin kailotat?
no ihmekös tuo kun tyttö on jäänyt niin kääpiöksi. aijaijai.

Äänestä
  • mä oon ollu samas koulus annan kaa,ja mentiin valkkasin aina piiloon polttelemaan..

    Äänestä

Siis te teette kaikenne että Anna sais huonoa julkisuutta. Kas kun ette samalla väitä että Anna juopottelee joka viikonloppu jne jne. Siis todella lapsellista puhetta. Menkää kotiin kasvamaan.

Äänestä
  • Mistäs sen tietää? Nykyään valtaosa nuorista ryyppää ja myös polttelee. Mikäs nyt sitten Annaakaan estäisi? Ei ole todisteita, että Anna polttaisi/joisi, mutta eipä todisteita ettei joisikaan/polttaisikaan.

    Äänestä

  • sibis_dokaa_24/7..
    ..No ei kai sentää..ei Anna oo varmaa koskaa ees maistanu alkoholia..
    Mut tosissaa onks sil oikeesti ees väliä,tyttöhän on koht jo 18v.Ainaki meidän kulmilla 90% 17 vuotiaista juo...

    Äänestä

alle 18 vuotiaat ei saisi käyttää alkoholi ja tupakkatuotteita :) idolsista pois, tämmöistäkö esikuvaa haluamme nuorille!

Äänestä
  • Ties vaikka tekin poltatte ja pidätte "hauskaa" viikonloppuna juomien ääressä. Aika moni juo ainakin. Ja polttaa saa näköjään amikseissa

    Äänestä

seksikkäältä se kähiseminen joidenkin mielestä kuulostaa. Nähty jo Hannan kohdallakin. Tupakointi ei myöskään mitenkään edistä tämän "pienen ja pippurisen" annan hoikkuutta, joten älkää hyvät ihmiset jauhako paskaa siitä ainakaan. Mutta ittepähä päättää.

Äänestä
  • Ei oo hyväks faneille, jotka ovat pikkutyttöjä ja matkivat tietenkin heti perässä !!!!

    HYI HYI ANNA !!!!!!!!!!!!! Pysy pienenä ja kohta näytyätkin jo 4-kymppiseltä hahahaahahahah

    Äänestä

  • Ei pidä paikkaansa että tupakka vie äänen.Niin vanhaksi ei Hanna Pakarinen laula että se haittais.Minäkin poltin ja lauloin.Äänialani oli yli kolmen oktaavia ja laulunopettajani joka oli kouluttanut monia oopperalaulajia,jopa ulkomailla,kuten Saksassa ja Italiassa.Hän sanoi minulla olevan äänen kuin karjalan käellä tai luonnon kansoilla.Kehoitti minua myöskin laulajan tielle.Moitti siitä ettei oopperalava kiinnosta.Syyt olivat toiset,viisi pientä lasta puutteellinen kielitaito ja sen sellaista.Eikä tupakka vienyt ääntäni.Laulelin itseni ja toisten iloksi.En puolustele tupakointia, olen itsekin lopettanut noin 4v. sitten.Poltettuani 46v.sanoin että nyt kyllä tämä saa riittää.Kerrasta poikki ja sillä siisti.

    Äänestä

  • isintytto kirjoitti:

    Ei pidä paikkaansa että tupakka vie äänen.Niin vanhaksi ei Hanna Pakarinen laula että se haittais.Minäkin poltin ja lauloin.Äänialani oli yli kolmen oktaavia ja laulunopettajani joka oli kouluttanut monia oopperalaulajia,jopa ulkomailla,kuten Saksassa ja Italiassa.Hän sanoi minulla olevan äänen kuin karjalan käellä tai luonnon kansoilla.Kehoitti minua myöskin laulajan tielle.Moitti siitä ettei oopperalava kiinnosta.Syyt olivat toiset,viisi pientä lasta puutteellinen kielitaito ja sen sellaista.Eikä tupakka vienyt ääntäni.Laulelin itseni ja toisten iloksi.En puolustele tupakointia, olen itsekin lopettanut noin 4v. sitten.Poltettuani 46v.sanoin että nyt kyllä tämä saa riittää.Kerrasta poikki ja sillä siisti.

    on lopettelemassa tupakan polttoa, niin ainakain irc-sivullaan sanoo:)

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    on lopettelemassa tupakan polttoa, niin ainakain irc-sivullaan sanoo:)

    Anna ei polta, joten älä yritä valehdella ja mustamaalata häntä. Jos hän polttaa/juo, niin todista(kaa)se. Ootteko noi tyhmiä tosiaan, että teette mitä vaan mustamaalaaksenne Annan?. Ennen kun valehtelette, niin todistakaa se!. Te olette lapsellisia siis tosi.

    Äänestä

  • Juha :) kirjoitti:

    Anna ei polta, joten älä yritä valehdella ja mustamaalata häntä. Jos hän polttaa/juo, niin todista(kaa)se. Ootteko noi tyhmiä tosiaan, että teette mitä vaan mustamaalaaksenne Annan?. Ennen kun valehtelette, niin todistakaa se!. Te olette lapsellisia siis tosi.

    siellä nyt oikein yrittää puolustella? Mitä väliä sillä on polttaako Anna vai ei? Polttamisessa ei ole mitään väärää, koska se on jokaisen henkilökohtainen valinta. Taatusti jokainen suomalainen, joka aloittaa polttamisen, tietää riskit ja itse niistä myös kärsii, jos sikseen tulee.
    Itse kerkesin poltella kuusi vuotta, kunnes sitten pian armeijan jälkeen tajusin sen turhaksi ja aloin vähentämään. Nyt tupakatonta elämää takana reilu kaksi kuukautta ja olen onnellinen päätöksestäni. Mitä nyt silloin tällöin tulee kännipäissään tupakka tai pari vedettyä.

    Äänestä

  • Mistä se seksikkyys siihen tuli.Kyllä Anna on lähinnä pikkutytön näköinen ja kasvuunkin se on vaikuttanut.Terveyskin menee vielä lisäksi jos ei lopeta. Se on hyvä ääni sivuseikka jos ihmiselle tärkein eli terveys menee.

    Äänestä

.. ja olin vielä kännissä. Ketä kiinnostaa?? Ei mua ainakaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


bertta15 kirjoitti:

hyihyi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu