Lasatiivien..

Onko muilla kokemusta laksatiivien pitkäaikaisen käytön lopettamisesta? Millä konsteilla ja kuinka pitkän ajan kuluttua vatsa alkoi toimia normaalisti? -vai alkoiko ollenkaan..?? -Itselläni alkaa olla kaikki konstit kokeltu : /..
1111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Koskaan enää suoli palaa kunnolla toimimaan jos laksoja on pitemmän aikaa käyttänyt suoli löystyy.Minulle omalääkäri sanoi että niitä joudun varmaan käyttämään lopun ikääni,onneksi tajusin lopettaa. Toisen asiantuntijan sanoessa ettei varmasti toimi enään ilman laksoja suoli jos vuosia käyttää.Huuhtelee suolen jos maha kipeytyy suolen liikaa täyttyessä ei vaarallista.Suosittelen välittömästi laksojen käytön lopettamista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lopetus? kirjoitti:

Onko muilla kokemusta laksatiivien pitkäaikaisen käytön lopettamisesta? Millä konsteilla ja kuinka pitkän ajan kuluttua vatsa alkoi toimia normaalisti? -vai alkoiko ollenkaan..?? -Itselläni alkaa olla kaikki konstit kokeltu : /..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu