mikä oikeuttaa juutalaiset tappamaan lapsia ja vanhuksia palestiinassa ja ryöstämään heidän kotinsa ja tuhoamaan koko kansakunnan mielestäni juutalaiset tekevät parastaaikaa kansanmurhaa eikä heillä ole siihen mitään oikeutusta ja toisen maailmansodan tapahtumiin on aivan turha vedota koska niillä ei ole mitään tekemistä nykyisen tilanteen kanssa.
juutalaiset palestiinassa
pecca
14752
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ensiksi Juutalaiset ei tee mitään kansanmurhaa Israelin alueella. Vaan siihen on syypää arabiterroristit. He tekevät tukikohtia siviiliasutusten keskelle ja laittavat kilviksi siviilejä ja he itse naamoituvat siviileiksi. Pakostakin syntyy siviiliuhreja kun Israelin poliisi ja armeija etsii terroristeja. Jos arafatin omat joukot tekisivät edes jotain terrorin estämiseksi ei siellä olisi mitään hätää, mutta terroristi johtaja arafatti ei tee mitään terrorismin kitkemiseksi ja kaikki työ on terrorismin lisäämisessä. Hän on jopa sanonut "terrorismi ei lopu ennenkuin viimeinenkin Juutalainen asuu palestiinassa."
Mikä antaa arabeille oikeuden surmata Juutalaisia?????
Ensiksi Juutalaiset ei tee mitään kansanmurhaa pelkästään Israelin alueella. Vaan sionisti-rasistinen juutalais porukka tekee kansanmurhaa myös Länsirannala ja Gazassa. Juutalaiset tekevät tukikohtia (siirtokuntia) siviiliasutusten keskelle ja laittavat kilviksi lapsia ja naisia ja he itse naamoituvat siviileiksi (siirtokuntalaisiksi), ja lähes jokainen juutalainen "siviili" kantaa asetta miehitetyillä alueilla.
Pakostakin syntyy "siviiliuhreja" kun palestiinalaiset yrittävät sotia olemassa olevin keinoin maataan ryöstävää ja terrorisoivaa sionisti-rasisti joukkiota vastaan.
Jos israelin omat joukot tekisivät edes jotain terrorin estämiseksi ei siellä olisi mitään hätää, mutta terroristi johtaja sharon ei tee mitään terrorismin kitkemiseksi ja kaikki työ on terrorismin lisäämisessä. Hän perusajatuksensa on "terrorismi ei lopu ennenkuin viimeisetkin palestiinalaiset ovat lopullisesti tuhottu tai karkoitettu Palestiinasta."
Mikä antaa sionisti-rasisteille oikeuden surmata, ryöstää ja terrorisoida palestiinalaisia?
Oletpa tyhmä!!!!!!!
Ja sokea!!!!!!!
Et näytä ymmärtävän asiasta mitään.
Typerä kommentti!!!!!!!!!!!
NeverUniLever, etkö näe mikä on totuus???????
Ensiksi sinulla on täysin väärä käsitys asiasta. Myös länsiranta ja Gaza kuuluvat Israeliin, mutta ei Israel siellä mitään kansanmurhaa tee vaan ainoastaan suorittaan terroristien kiinniottoa, mikä tehtävä pitäsi kuulua tuolla alueella arafatin tehtäviin, mutta ko. terroristi johtajaa ei näytä kiinnostavan tuo vaan terroristien suojeleminen ja heidän tukeminen.
"lähes jokainen juutalainen "siviili" kantaa asetta miehitetyillä alueilla"
Kuka Juutalainen sinne yleensä uskaltaa mennä ei ainakaan ilman asetta? Vaikka ko. alue kuuluu Israeliin pitäisi myös turvata se että Israelilaiset saavat kulkea oman maansa alueella vapaasti samoin kun saa arabit kulkea ja käydä työssä koko Israelin alueella (näin sai ennen indivaaraa ja terrori iskujen aloitusta).
Kuka siellä yleensä terrori iskuja tekee? Katso nyt a ja o vähän kuka niitä oikein tekee.
Oletpa tyhmä!!!!!!!
Ja sokea!!!!!!!
Et näytä ymmärtävän asiasta mitään.
Typerä kommentti!!!!!!!!!!!
Sanamies, etkö näe mikä on totuus???????
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
NeverUniLever oletpa tyhmä!!!
...sillä he taistelevat seuraavista syistä:
1) He taistelevat isiensä perintömaasta, jonka Korkein on heille luvannut antaa VANNOEN VALALLA ITSENSÄ KAUTTA heille ikuisiksi ajoiksi. Israelin alueella asuvilla arabeille ei ole mitään lupausta eikä oikeutta asua siellä, vaan he ovat Jordanian arabeja ja tunkeutujia Israelin maaperällä.
2) He taistelevat arabiterroristeja vastaan, jotka eivät kaihda hyökätä viattomien siviilien, naisten ja lasten kimppuun.
3) He toteuttavat Mooseksen Lakia: "Silmä silmästä ja hammas hampaasta !" Tulee nimittäin muistaa, ettei Israel ole kansana vielä ottanut vastaan Yeshua Messiasta Vapahtajakseen.
4) Paholainen käy katkeraa viivytystaistelua Israelin maaperällä, koska hän näkee aikansa käyvän vähiin tiimalasissa. Kohta nimittäin alkaa 1000-vuotinen Rauhan Kuningaskunnan kausi, jonka ajan saatana joutuu olemaan Hengen kahlein sidottuna syvyydessä pois ihmisiä villitsemästä ja sotiin yllyttämästä.
5) Israel on antanut monta vuosikymmentä aikaa alueellaan asuville arabeille elää rauhallista rinnakkaiseloa kanssaan, mutta se ei ole näille kelvannut. Näyttää siltä, että ainoa toimiva ratkaisu onkin ajaa kaikki nuo arabit ulos Israelin rajojen sisältä, niin tylyltä kuin se kuulostaakin. Se merkitsee uusia pakolaisleirejä Israelia ympäröiviin maihin, mutta onhan arabeilla rutkasti öljymiljardeja auttaa heimo- ja uskonveljiään, jos vain sitä paljon hehkutettua islam-veljeyttä löytyy...
Siunausta Yeshuassa !
Kyse ei mielestäni ole missään nimessä kansanmurhasta (tai ainakaan pyrkimyksestä sellaiseen), vaan ainoastaan
1) halusta ajaa palestiinalaiset, tai ainakin suurin osa heistä, pois koko Palestiinasta, jotta koko maasta voisi tulla juutalaisvaltio
2) ja pyrkimyksestä torjua palestiinalaisten yritys torjua Israelin laajentumis- ja maan juutalaistamisyritys niin moraalisin (rauhanneuvottelut) kuin moraalittominkin (terrorismi) keinoin
Heikki
Unohtui
3) pyrkimyksestä torjua eräiden muslimiryhmien yritys islamilaistaa ja eräiden arabiryhmien yritys arabinationalisoida Palestiina, sen ei-islamilaisen ja ei-arabialaisen väestön kustannuksella
Heikki
Mikään kolmesta kohdasta ei ole oikein vaan täysin väärin.
Haluaisitko perustella? Olisin odottanut että olisit ollut samaa mieltä edes kolmannesta kohdasta.
Heikki
Olisi pitänyt panna neljäs kohta:
4) Ja sitten juutalaiset kääntyvät kaikki kristityiksi Yeshuan tullessa Öljymäelle, joka halkeaa kahtia.
On tämä kun minä vain keskustelen nimimerkillä ja sinä oikealla nimelläsi, mutta se johtuu vain turvallisuus syistä, sillä täällä on eräs intohimoinen arabi terroristien tukia joka on uhannut tuhota meidän Israelin ystävien kodit ja on myös pelko, että koska nämä terroristit alkavat vainota ja tehdä terrori iskuja myös meitä Israelin ystäviä ja perheitämme kohtaan.
>>On tämä kun minä vain keskustelen nimimerkillä ja sinä oikealla nimelläsi, mutta se johtuu vain turvallisuus syistä, sillä täällä on eräs intohimoinen arabi terroristien tukia joka on uhannut tuhota meidän Israelin ystävien kodit ja on myös pelko, että koska nämä terroristit alkavat vainota ja tehdä terrori iskuja myös meitä Israelin ystäviä ja perheitämme kohtaan.>>
Jos joku on todella uhkaillut, on tämä väärin ja valitettavaa, mutta epäilen että kyse on pelkästään anonyymistä nettiuhosta ja aivan liiallisesta pelosta omalta osaltasi. Mutta en minä nimimerkin käytöstä tuomitse jos sen itse hyväksi katsoo.
Heikki
Der Judenfreund