Oma voittajasuosikkini vaihtuu päivittäin, mutta Panu se ei todellakaan ole! Panussa on tosin yksi positiivinen piirre, mitä muista ei löydy. Nimittäin se, että Panu on porukasta ainoa joka tuntuu pysyttelevän vielä jalat maassa, eikä ole noussut kliimaksiin muiden egokeskeisten kanssa. Jos tämä meno jatkuu saatan jopa äänestää Panua. Vaikkei osaakaan laulaa, on hänessä paremmat idolin ainekset kuin muissa.
Panu paras ja huonoin
ota nyt selvää
4291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ovat itseään niintäynnä, että oikein halkeevat. Eiköhän se ole tärkeätä tuossa työssä. Tuo suomalaisten lanseeraama nöyryys on täyttä skeidaa. Kattokaapa esim Madonnaa, Rollareita, Axel Rosea, yms yms ulkolaisia esiintyjiä. Heistä on nöyryys valovuosien päässä.
Siinäpä se vika suomalaisten pärjäämättömyydessä on aina ollutki, että ollaan oltu anteeksi että minä nyt laulan vähän teille meininki.
Varma tapa saada vastustajasta yliote on itsevarmuus ja näin nujertaa vastustajan itseluottamusta.
Eikö ole muuta kuin nämä kaksi ääripäätä? Kukaan ei pidä nöyristelijöistä, mutta tuo retostelu ja leijunta menee hiukan överiksi, etenkin kun nyt ei ole kyse mistään maailmantähdistä. On tainnut koko poppoo astua liian isoihin saappaisiin. No, lehdistähän se saadaan sitten lukea kuinka isoihin.
Miettii liikaa kuinka ystävien ja perheen käy julkisuudessa, tyttöystävästä puhumattakaan. Kaveri on jo luovuttanut, hänessä ei pala kunnianhimo suurille esiintymislavoille. Takaisin vaan omaan turvalliseen "kylmäkön" elämään. Tämä ei ollut Panulle pottuilua vaan oma henk koht arvioni. Hieno mies mutta ei Idolsiksi.