..syödä hernekeittoo puol kattilallista illalla ja mennä sen jälkeen suljettuun huoneeseen nukkuu.. aamulla kun heräsin ilma oli sakeana hernerokkasumusta..
tiedänpä erään jopa kuolleen kyseiseen juttuun,.. liian tiivis tuulettumaton huone..olutta ja hernerokkaa.. onneksi en ottanut olutta..
huono yhdistelmä on
11
508
Vastaukset
- Alien-8
et ottanut kirnupiimää ja hapanleipää hernekeiton särpimeksi.Silloin nimittäin olisi varmasti tapahtunut huoneessasi räjähdys,ja olisit tällä hetkellä manan majoilla:)
- george 2
eikös olisi ollut parempi vaihtoehto nimenomaan se...
..jäännöksiäni kraapittaisiin seiniltä ja katosta..kuka hoitaa moiset putsaukset??..kun miettii että ihmisii homehtuu luukkuihinsa..
- george2
sun piereskelyt pienessä huoneessasi!
Luin nuo muutkin sun viestisi. Kirjoittelun taso on sitä luokkaa, etten ainakaan minä halua lukea enää yhtään ainoata viestiäsi Pervo-Ukki!
Voisitko pidättäytyä kirjoittamasta niitä ainakaan yleislle palstoille? vai onko se yhtä vaikeaa kuin PIDÄTTÄMINENKIN?..eipä pakko olla lukea.. "tämä ei ole vittuilu palsta".. mielen älyttömimmät sun muut letkaukset voit kirjoittaa huuhaa-palstalle ja sitä juuri teen koska omaan oikeuden..
- Ajankulu
mene ny ulos ja tuuleta ajatukses, sua näköjään jotenkin ahdistaa! Mikäs pakko tääl on roikkua, ei maksa vaivaa edes tommosii laitella!
Ajankulu kirjoitti:
mene ny ulos ja tuuleta ajatukses, sua näköjään jotenkin ahdistaa! Mikäs pakko tääl on roikkua, ei maksa vaivaa edes tommosii laitella!
ainakaan palstan tasoo nosta jos ei muuta sanomista ole ku haukkua muiden hengelliset tuotokset...
Mutta jotkut ny vaan on tuallasia, ehkei ne sille itte mitään voi...
- mikhaildenisov
jos lähdet kaasukäyttöisellä autolla liikkeelle!
- pieru...
se on eksyneen ja jälleen tiensä löytäneen riemun karjaisu..........
- .........................
..................
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1062493- 2272017
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1781805- 411486
Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.1041366- 1221138
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo278879Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli64798Vanhemmassa miehessä
on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo6175190kW kulutus
Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit182728
