siis voiko ehkäisyrenkaan laittaa jotenkin väärin
ettei se toimisikaan, jos sen vaan pistää emättimeen syvälle ettei se tunnu. itselleni nyt määrättiin nuvaring ehkäisyrengas. pitääkö sille tehdä muuta kuin ottaa paketista pois ja asettaa paikoilleen?
ettei se toimisikaan, jos sen vaan pistää emättimeen syvälle ettei se tunnu. itselleni nyt määrättiin nuvaring ehkäisyrengas. pitääkö sille tehdä muuta kuin ottaa paketista pois ja asettaa paikoilleen?
Vastaukset 7
Vanhimmat
kuin ottaa paketista ja laittaa emättimeen. Itse koin todella helpoksi ja hyväksi ehkäisyksi.Paremmin mulle sopii kuin pillerit, ei mitään sivu vaikutuksia. Ensin epäilin et ei mennyt tarpeeksi syvälle kun tuntuu suht heti kun laitan sormen sisälleni, mut oikein se on (lekuri tarkasti). Yhdynnässä ei haittaa ollenkaan.
Heh, kyllä sen voi laittaa väärinkin. Itsellä oli kokeilussa mutta en vaan koskaan saanut sitä pysymään, tuli joko itsekseen ulos pikkuhiljaa tai viimeistään siinä vaiheessa kun seksiä harrastettiin. (Onneksi oli kumi varmuudeksi)
Eli onko mahdollista että rengas voi tulla pois yhdynnän aikana? Aloitan renkaan käytön 5.3 eli viikon päästä. :)
Onhan se ihan mahdollista, mutta ei siitä mitään haittaa ole. Ainakin minulle terveydenhoitaja sanoi että sen voi ottaa yhdynnän ajaksi pois, jos haluaa. Kunhan muistaa vaan laittaa sitten takaisin.
Mulla pysynyt hyvin, jopa rajutkin panemiset. Ainoo missä meinas mennä solmuun kun dildo oli sellainen pyörivä/hierova...nyt otan veks kun pidän omaa kivaa.
Ei mitään hätää jos rengas tulee ulos. Renkaan voi ottaa tarkoituksella pois yhdynnän ajaksi. Rengas itse ei ehkäise vaan siinä olevat hormonit jotka pääsevät limakalvolta elimistöön. Kunhan muistat laittaa takaisin yhdynnän jälkeen. Renkaan muka tulevat selkeät ohjeet ja vastauksia usein kysyttyihin ongelmiin.
mahtavaa, kiitoksia. :> :)