jeesus = pahin rikollinen

Diabolus

Noista Saatanallisista rikoksista, Suomessa ei ole tapahtunut kuin yksi Saatanallinen rikos,hyvinkään ritualistinen paloittelumurha ja muutama kirkonpoltto.norjassa taas useampi kirkonpoltto ja murha Saatanan nimessä.Mutta kuinka monta murhaa,ym rikosta on tehty jeesuksen nimessä? ja siihen ei kiinnitetä läheskään niinpaljon mediallista huomiota kuin Satanistin tekemään rikokseen. Lähes valtaosa näistä rikoksista yllämainitut Saatanalliset poisjätten on tehty jeesuksen nimessä,etenkin murhat,ym.

10

1221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vai väität

      että Jeesus olisi rikollinen.
      Eikös se joka tekee rikoksen ole rikollinen? Jeesushan ei tehnyt yhtään rikosta joten oikeudentajusi taitaa hieman takapihalla.

    • ?????

      Heebohan on jo kuitenkin kärsinyt kuolemanrangaistuksen kaikista noista seuraajiensa (ja muidenkin) rikoksista, joten mitä iniset?

      • jeesus

        ei kukaan voi toisen puolesta kärsiä... eikä kuolemanrangaistus ole mikään todellinen rangaistus... yliarvostettua ja väärinymmärrettyä soopaa koko tuo kristushömppä...


    • Telegod

      Entäs ne rikokset joita ei lueta kummankaan piikkiin eli ateistien rikokset. Niitähän ei ole tietenkään yhtään. Miksi ihmisille ei mene kalloon ettei uskonto ole syy miksi tehdään pahaa vaan se että ihminen on paha.

      • jeesus

        mie en ainakaan ole paha, joten haista sinä kukkanen jos väität etten oo ihminen!


    • kelaa

      Ihmiskunnan pahin moka(j.leskinen)
      Jeesus herran kanssa teki symbioosin ,oisi pitänyt se tappaa(teloittaa) hirsipuussa.(kuten saddam,hitler,zausescu,ynnämuut....... pikku-ukot

      • mitä pahaa

        Jeesus on sulle tehnyt?


    • benedi

      Ketään ei ole koskaan tapettu Jeesuksen nimessä, sillä hän sanoi: " Minä olen pitänyt Isäni käskyt"
      Ja niissä käskyissä sanotaan mm. ÄLÄ TAPA

      Saatana joka esiintyy valkeuden enkelinä, hän on se henkilö, joka raamatun mukaan on tullut tappamaan, valehtelemaan, varastamaan ja tuhoamaan.

    • sotaa aloitti

      tappoi ja tapatti kaikki, jotka eivät suostuneet ottamaan vastaan kuu jumala uskontoa. (Joh 10:10(a) Varas ei tule muuta kuin varastamaan ja tappamaan ja tuhoamaan.

      JEESUS on JUMALAN POIKA (Joh 10:10(b) Minä olen tullut, että heillä olisi elämä ja olisi yltäkylläisyys.

      Katsos kun hedelmistään se puu tunnetaan.

    • perkeleen..

      työtä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      144
      4007
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      366
      3084
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      2018
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1715
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      5
      1148
    6. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      975
    7. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      974
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      861
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      71
      839
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      804
    Aihe