Mikä jakso?

Viltsukka

Hei! Mahtaakohan joku tietää, missä jaksossa Maude (Ned Flandersin vaimo) kuoli. Tuo tapahtuma on nimittäin jäänyt minulta täysin huomaamatta, joten olisi kiva tietää mihin, ja miten Maude kuoli. KIITOS! :)

3

584

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • iivana-1940

      Maude "delas", kun Flandersit olivat (yllätys, yllätys) Simpsonien kanssa katsomassa jotain autokisaa ja siellä cheerleaderit ampuivat paitoja tykillä yleisöön, ja Homer huusi: "tänne, tänne!"
      Cheerleaderit ampuivat kohti Homeria, mutta Homer juuri kumartui ja paita meni Homerin ohi päin Maudea. Se osui Maudeen niin lujaa, että Maude horjahti (Flandersit olivat yleisön kaikkein ylimmällä rivillä) yli reunuksen ja putosi n.5m asvaltille. Maude kuoli heti.

      • öadkjgöewhtöq

        Tuo jakso oli nimeltään autoilun uhri ja neljästoista tuotantokausi oli kyseessä.


    • Tietopankki

      Muistaakseni 11. kauden jaksossa Autoilun uhri (Alone Again, natura Diddly) mutta en ole 100 % varma.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10795
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8047
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5191
    4. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3518
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      110
      3516
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      28
      3467
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      61
      3370
    8. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3137
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      51
      2440
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      34
      1946
    Aihe