Pariisin Sävelet

Jef ja Tuomas:Hki (made in Huuha) esittävät heidän toisen elokuvansa *rummunpäristystä*

Pariisin Sävelet

Pääosissa:
Jef         Julia
Chatter123         Pierre
Wenkula         Joni
Joku.miez         Harri

Ohjaaja:         Tuomas:Hki
Käsikirjoittaja:      Tuomas:Hki, Jef
Musiikki:         Tää67
Puvustaja/Jefin assistentti   Shyangel

Juoni:
Julia (17v) ja Joni (18v) ovat Suomen edustajat vakiotanssin Em-kisoissa. Em-kisat ovat Ranskassa, Pariisissa. Julian ja Jonin valmentaja Harri, joka on myös Julian kummisetä (jonka vuoksi vähän yliholhoava).
Julia, Joni ja Harri saapuvat Pariisiin ja Harri esittelee vanhaa kotikaupunkiaan. Seurueemme saapui kolme viikkoa ennen kisoja, koska haluavat pitää pienen loman.
Julia ja Joni tanssivat ravintolassa, jonne Harri oli vienyt heidät juhlimaan EM-kisoihin pääsyä. Joni kompastuu tanssin jälkeen tuolinjalkaan ja murtaa nilkkansa, ja Harri kiidättää Jonin sairaalaan. Tuomio on kova, Joni ei pysty tanssimaan EM-kisoissa.
Julia aikoo luovuttaa, vaikka Joni yrittää saada Julian jatkamaan kisoja jonkun toisen kanssa. Harri muistaa yllättäen vanhan oppilaansa Pierren.
Harri vie Julian ja Jonin tapaamaan Pierreä, ja Julia viimein suostuu jatkamaan Pierren parina. Julia ja Pierre aloittavat kovan harjoittelun. Juuri ennen kisoja, Harri ja Joni puhuvat, kun Julia ja Pierre ovat harjoittelemassa, ja selviää että Joni on rakastunut Juliaan.
Viikko enää EM-kisoihin ja Pierre vie Julian viettämää iltaa. He kiertelevät pitkin Pariisin katuja, ja viimeisenä he menevät Eiffel-tornin huipulle. Kuun loistaessa kirkkaana Pierre tunnustaa rakastavansa Juliaa ja suutelee tätä. Julia toteaa että pitää Pierrestä, mutta rakastaa jotakuta toista. Pierre hyväksyy sen, ja toteaa että valloittaa Julian sydämen vielä.
EM-kisat loppuvat ja Julia ja Pierre voittavat ylivoimaisesti kultaa.

Julia ja Pierre jättävät jäähyväiset, ja lopuksi Julia suutelee kevyesti Pierreä, ja kiittää ihanasta ajasta ja juoksee pois

Viimeinen kohtaus:
Julia istuu Jonin vieressä lentokoneessa ja ottaa tämän kädestä kiinni ja kuiskaa että tietää Jonin tunteista ja tuntee samoin. Joni tuijottaa pitkään Juliaan ja alkaa viimein hymyillä.
Mitä kellekin käy:
Pierre perustaa Pariisiin tanssikoulun, josta tulee kuuluisa. Pierre jää poikamieheksi, sillä ei halua muita kuin Julian

Julia ja joni voittavat MM-kisat ja menevät naimisiin pian sen jälkeen kun Julia on täyttänyt 20vuotta.

4

490

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dj Pervo
    • on nyt

      tämäkin asia. Eiköhän sun Jef olis aika lähtee tuutimaan. Sun ainainen pelleily huvittaa ihmisiä, mutta ei samalla tavalla kuin sirkuksessa.

      • Jos sua ei kiinnosta nää jutut, niin ei sun tarvii lukea... ja entä sitten jos mä huvitan ihmisiä... Mä teen niin kuin haluan. Ja miten niin tutimaan? Ite taidat olla tutima iässä kun et suostu puhuu omalla nikilläs...


      • Mutta
        jef kirjoitti:

        Jos sua ei kiinnosta nää jutut, niin ei sun tarvii lukea... ja entä sitten jos mä huvitan ihmisiä... Mä teen niin kuin haluan. Ja miten niin tutimaan? Ite taidat olla tutima iässä kun et suostu puhuu omalla nikilläs...

        Todella vähän tekoja, jos tekoja ollenkaan.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      110
      685
    2. Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.

      Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      516
    3. Mitä kuvittelet kaivattusi tekevän

      Arkena tai viikonloppuna? Mitä itse teet samaan aikaan?
      Ikävä
      39
      516
    4. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      37
      442
    5. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      71
      437
    6. Hyvää yötä

      Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!
      Ikävä
      21
      419
    7. Martina sai ylinopeussakon

      Saiko sakkoa Porsche-merkkisellä autolla?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      414
    8. Missähän pöytäkirja viipyy, taas?

      Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett
      Kemijärvi
      38
      399
    9. Hyvästi feikit hiustenpidennykset - Kerttu Rissanen hurmaa uudella hiustyylillä

      Kerttu Rissanen ihastuttaa uudella hiustyylillään ja lookillaan. Rissasella on totuttu näkemään pitkät hiukset ja hiust
      Suomalaiset julkkikset
      6
      394
    10. Mikä on kaivattusi ikä?

      100v. On mun....
      Ikävä
      20
      371
    Aihe