Pähkinärinteentiellä on paljon asuntoja myynnissä, minkälainen asuinseutu se on? Onko paljon maahanmuuttajia tai romaaneja seudulla?
Olen kuullut että pähkinärinteessä olis ollu joku isompi ongelma menossa ja paljon asuntoja siksi myynnissä.
Pähkinärinteentie asuinpaikkana?
8
2597
Vastaukset
- Nimetön
Sieltä häädettiin vuokralta kaikki häiriköt! Ja vuokra-asunnot laitettiin myyntiin. Kivaa seutua kuitenkin. Ei oo jäyny traumoja vaik lapsuuden niillä nurkilla elin ;). Ja on siellä edelleen sukua,sinne vaan!
- Näin luulisin
Paljon asuntoja myynnissä muutamassa vanhahkossa taloyhtiössä, koska talot olivat ennen vuokrataloja kokonaan ja joku aika myyty sitten pois, rempattu ja nyt sitten myynnissä melkein kaikki asunnot.
Pähkiksessä ei käsittääkseni ole romaneja eikä maahanmuuttajiakaan, ainakaan siellä Pähkinärinteentiellä. Mutta vanhojahan ne talot ovat, en tiedä, tuleeko suurellakaan remontilla vanhasta talosta kovin kivaa, jos on mahdollisuus verrata vähän uudempiin.- Nimetön
katosta latiaan siellä on saanu töitä tehdä. Ei uskoisi enään samaksi asunnoksi mitä se ennen oli! Ja onhan taloyhtiön saunatiloissakin uima-allas ;) Hienoo jälkee on tullut eikä ole myyntiin menossa. Parkkipaikat vaan n helvetin pienet. Niin kuin uusimmassa Vantaan Sanomissakin oli juttua. Ei asu somaleita ja mustalaisia.
- Länsi-Vantaalla
Nimetön kirjoitti:
katosta latiaan siellä on saanu töitä tehdä. Ei uskoisi enään samaksi asunnoksi mitä se ennen oli! Ja onhan taloyhtiön saunatiloissakin uima-allas ;) Hienoo jälkee on tullut eikä ole myyntiin menossa. Parkkipaikat vaan n helvetin pienet. Niin kuin uusimmassa Vantaan Sanomissakin oli juttua. Ei asu somaleita ja mustalaisia.
Tiedoksesi vain että uima-altaita on ties kuinka monessa taloyhtiössä länsivantaalla joten se ei ole mikään syy muuttaa semmoiseen.
- Itä Vantaalainen
Länsi-Vantaalla kirjoitti:
Tiedoksesi vain että uima-altaita on ties kuinka monessa taloyhtiössä länsivantaalla joten se ei ole mikään syy muuttaa semmoiseen.
miten pikku tarkka. Sanoin vain mielipiteeni ja KANNATAN Pähkikseen muuttoa. Kiva jos sulla on taloyhtiössä uima-allas. TIEDOKSESI älä vaivaudu jonnin joutavaan höpötykseen. Tässähän oli kyse Pähkinärinteestä jonne ei kannata ehkä kenenkään sitten muuttaa jos sinä sinne tulisitkin.
- Puhutaan asioista niinkuin ...
Valitettavasti pähkiksessä asuu helvetisti niitä. Edellä mainittujen väestöryhmien asutus on suurinta siinä hämevaaran puolella pähkistä.
Harmi. Ei voi mitään vaikka niin sijainillisesti kuin muutenkin olisi mukava paikka asua. Olisin itsekin kiinnostunut alueesta.- pähkiksessä vuodesta 1979
Itse pähkis ykkösessä niitä ei ole, karhunkierros lähellä hämevaaraa on paljonkin.Siellä missä on kaupungin asuntojakin.Mutta harvoin näkee ostarin alueella.Pähkinärinne on kaunista ja rauhallista paikkaa asua.Voin sanoa monen vuoden kokemuksella.
Puhutaan asioista niinkuin, on nyt pikkuisen väärillä infoilla liikkeellä!!!
- Pähkis on paras.
Täynnä on tämä pähkinärinteentie 22-26 asti maahanmuuttajia. Yksi perhe ja heillä 10 lasta niin voitte laskea paljonko yhteensä niitä ompi. Alue kuitenkin kiva ja rauhallinen. Olen asunut täällä vuodesta 1994, että kokemusta on, enempi niistä suomalaisista on haittaa kun maahanmuuttajista, kyllä ne osaketaloissakin asuvatkin osaavat mekastaa ja rällätä, vaikka kämppänsä omistavatkin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 445822
- 475328
- 483708
- 133663
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise923269- 313126
- 592874
- 572730
- 532390
- 381844