Biisiehdotuksia Arille!

Itse haluaisin kuulla Arin esittävän esim. täällä jo mainitun Kansasin "Dust in the wind" -kappaleen sekä kotimaisista Miljoonasateen "Meri ei kerro".

Mitä kappaleita sinä toivoisit kuulevasi, jotain Arin erityiselle äänelle sopivaa?
15901
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

En tiedä riittäiskö Arilla oktaavit tämän kappaleen esittämiseen, mutta voisihan sitä Kristiankin kokeilla:

Hollies: He ain't heavy, he's my brother.

Äänestä

Jos sen pystyy laulamaan puhtaasti korotuksineen,pystyy mihin vaan!

Äänestä

Kirkaaaaaaaaaaaaaaa ;) silloin vasta tyttäret ja mummot ja äidit ja papat ja isät olis myytyä :)))

Sulle vain yli synkänvirran sillan rakennan ...

Äänestä

ihan sama mitä ari laulaa tolla äänellä kaikki käy

Äänestä

olisi Satuprinsessa. Alkuperäinen ääniala on Arille ehkä vähän liian matala.

Äänestä
  • LOL =)

    Äänestä

Master of Puppets \,,/

Äänestä

Siellä on ne teemat joiden mukaa pitää valita biisi, joten ei se Ari niitä iha huviksee voi valita siellä vaan aina pitää mennä teeman mukaa.

Äänestä

Dust in wind biisissä Arin komeasti soiva ylärekisteri ei pääse oikeuksiina. Ehdotan jotain Queenin biisiä vaikkapa Show must go on.

Äänestä
  • Siis nimeksi. Mielestäni Princess ehkä paremmin.

    Äänestä

  • Arille hyvin. kirjoitti:

    Siis nimeksi. Mielestäni Princess ehkä paremmin.

    vai oletko mielummin pikku pissisprinsessa. Viestistäsi huomaa kyllä, että olet vähän..., siis vähän

    Äänestä

Joku skorpparislovari vetäis polvet notkeiksi :) Kuulemma laulelee Still loving you biisiä. Ois aika herkistävää. Periaatteessa mitä vaan...täällä ollaan kuulolla.

Äänestä

...niin tarjotaan vuosien takaa seuraavia
:

* Golden Earring: Kill Me (ce soir)
* Neil Young: Like a Hurricane
* Slade: Far Far away
* Moody Blues: I'm just a singer (in a rock and
roll band)
* Derek & Dominos (E. Clapton): Layla
* Steppenwolf: Born to be wild

Niin...hyvä musiikki on iätöntä. Kukahan muistaa nykyisiä listahittejä 20 - 30 vuoden päästä?

Äänestä

biisit Nothing else matters ja Unforgiven. Vaikka laulo Ari mitä tahansa,niin onnistuu ja extaasissa kuuntelee=)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Rusi Tonkkari kirjoitti:

Itse haluaisin kuulla Arin esittävän esim. täällä jo mainitun Kansasin "Dust in the wind" -kappaleen sekä kotimaisista Miljoonasateen "Meri ei kerro".

Mitä kappaleita sinä toivoisit kuulevasi, jotain Arin erityiselle äänelle sopivaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu