Hei sinä söpö blondi poika joka istuit eilen kassalla jäin kaipaamaan katseitamme =)
supermarket runosmäki
--hmm--:
14724
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
piakkoin kassalle taas
Taidean kans hakee kisuille raksuja jos vaikka Kari olis taas kassalla...
ilahtuisi.Ja joku muukin.
Nyt meni ohi..Kuka muu?
Siellä ketään karia kassalla on,mutta veijosia siellä voi ollakin.
Ja se on kuka???
useimmiten heitä näenkin, mutta kerran viikossa käydessäni isommassa puljussa ajelen pitemmälle kirkolle saakka. Kissa kun on niin kranttu, että haluaa tiettyä kinkkulaatua.Veijoset on tosi mukavia kyllä. En heidän etunimiänsä tiedä, tunnetko sinä heidät, tuntematon kirjoittaja?
En tiedä niistä mitään. Haluisin vaan saada yhteyden Kariin =)
olen saman paikkakunnan nimen tavannut ennenkin
tällä palstalla?
ja missä on tää Runosmäki. Oon vaan kuullu että siellä ei oo minkäännäköstä liikennevalvontaa.Surauttelevat kui sattuu risteyksiskii!
onhan se ihan ihkuu olla koko pienen v***** paikkakunnan silmätikku jossain kassal...
ite oon kassatäti ja koskaan ei voi olla baaris ettei kukaan tunnista et sä olet siel töis... perkele mitä paska sakkii... ihan niinku kassatäti ei vois koskaan irrotella!!!!!!!!!!!!
sama se on monessa julkisemmassa työssä. Ja jos on kovin pieni paikkakunta, niin siellähän kaikki on julkista työtä, hih. Todella ikävää. Olen kokenut tällaista hiukan poikkeavan henkilönä.
Runosmäki on niinkin pienellä paikkakunnalla kuin Turussa =)
kaikki Runosmäetkin, vaan on niitä muuallakin SUomessa. ottakaapa kartta käteen.