parhaat seksikohtaukset?

Aiheesta ei kai ole keskusteltu. Löytyykö muista kuuluisista leffoista hyviä kohtauksia, kuin alla mainituista. Itselläni tuli mieleen ainakin nämä:

basic instinct
monster's ball
mulholland drive
postimies soittaa aina kahdesti
84740
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

"hyvänä seksikohtauksena".

Mieleenjäävimpiä noiden edellä mainittujen lisäksi ovat ainakin

The Hunger (Deneuve, sarandon)
9 ja puoli viikkoa (Rourke, Basinger)
Viimeinen tango pariisissa (Brando, Schneider))
Amarcord
Betty Blue (Dalle)
Deep end

Äänestä

löytyy Mulholland Drivesta. Eyes Wide Shut on myös syytä mainita. Ja Lost Highway toki lisäksi.

Äänestä

Omasta mielestäni tässä asiayhteydessä on mainittava myös nämä:

- Poliisiopiston puhujapönttökohtaus
- Team American rakastelumontaasi
- Kala nimeltä Wanda, Kevin Kline ja Jamie Lee Curtis
- Koko Levottomat ykkönen
- Monty Pythonin Elämän tarkoitus, luokkahuonejakso
- Crank, Jason Statham ja Amy Smart julkisella paikalla Chinatownissa
- Zoolanderin Ben Stiller, Owen Wilson, Christine Taylor ja pari suomalaista kääpiötä
- Ja kauniiksi lopuksi Wild Thingsin threesome sekä History of Violencen cheerleader-viettely (joka itsessään ei kyllä ihan rakastelukohtaus ole, mutta kuitenkin...)

Äänestä

Mulla ainakin pulssi kohos miami vicen lemmenkohtauksessa (Li Gong ja Colin Farrell). Se musiikki ja kaikki...huhhhuh. Tyylikästä. Muutenkin intohimo parin välillä oli uskomatonta ja Li Gong on muuten maailman kaunein nainen näin naisen näkökulmasta.

Äänestä
  • Kuinkas moni teistä runkkaa noita kohtauksia katsoessa?

    Äänestä

  • ??? kirjoitti:

    Kuinkas moni teistä runkkaa noita kohtauksia katsoessa?

    myös tuo runk runk...ittensä tyydytys on tärkeä.

    Äänestä

se kohta heti leffan alkupuolella missä jätkä ottaa itseltään suihin on aivan yliveto :)

Äänestä

Bound (Gina Gershon - Jennifer Tilly)
Femme fatale (Rebecca Romjin - ??) (wc)
Unfaithful (Diane Lane - Olivier Martinez)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


pepex78 kirjoitti:

Aiheesta ei kai ole keskusteltu. Löytyykö muista kuuluisista leffoista hyviä kohtauksia, kuin alla mainituista. Itselläni tuli mieleen ainakin nämä:

basic instinct
monster's ball
mulholland drive
postimies soittaa aina kahdesti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu