Kimmo Sasi ajoi vastaantulijoiden kaistalle ja aiheutta 70 vuotiaan miehen kuoleman. Yrittikö Sasi itsemurhaa? Joutuuko Sasi vankilaan, kuolemantuottamuksesta? Tie oli ollut hyvässä kunnossa, eikä mitään järjellistä syytä ole köydetty. SASIN ON EROTTAVA LUOTTAMUSTEHTÄVISTÄ. HÄNEEN EI KUKAAN VOI LUOTTAA.
K.SASI TAPPOI
70v miehen!
13837
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
viedä heti vankilaan, hän on erittäin vaarallinen mies.
heti vankilaan loppuiäksi ja kulkematta lähtöruudun kautta.
Eikös Lingellinkin päälle ajanut saanut syytteen.Voiko syytettynä oleva pyrkiä eduskuntaan.Tuomion saanut ei ainakaan,niin luulisin.En tunne tarkemmin lakia.Kyllä kai kokoomusedustus on jo lieventävä asia.
syyttää sasia tappamisesta.menee vähän överiks hei!!!miehellä kuitenkin tärkeä virka ja huolet
suurempia kun sulla!!eikä se edes tahallaan ajanut
ketään päin
oli hyvä.Tuomio päälle vaan ja kuolleen omaisille jättikorvaukset.Toivottavasti saavat hyvän asianajajan.
Sasilla oli varmaan kännykkä päällä, senhän saa teletiedoista viranomaiset selville. Jos näin, sanktiot kovimman mukaan, törkeä varomattomuus ja kuolemantuottamus.
Ei semmosta olekkaan (paitsi jos menettää kansalaisluottamuksen jota ei tapahdu enää nykyään) joka ei vois pyrkiä eduskuntaan.
kiukuttelet, kun kysymys on Kimmo Sasista?
jatkuu näköjään tällasena.samaa tasoa..
sasin edes verikokeella.
paikalta.Siinä olisi kokoomukselle hyvä vaalimainos.Esim."Kokoomus elekeläisen asialla"
tää sivu täynnä
SASIN "KAMIKATZE" AJOON?