Ostin käytetyn auton, jossa on ehkä joskus poltettu tupakkaa. Autossa on mieto haju, sellainen hajusteen tuoksu. Millä hajun voisi saada pois?
Autosta paha haju pois
7
2530
Vastaukset
- sinne
sellanen hajukuusi (wunderbaum) joka tuoksuu uudelle autolle (new car).... tai vaikka parikin.. Niin, tai ajele jonku aikaa ikkunat auki.. Tai osta uus auto, ni ei tuoksu parfuumit ;)
- laktoosimies
Suosittelen siirtymistä laktoosittomaan ruokavalioon.
Voit myös ostaa kymmenen puolloa etikkaa ja sumutin pullolla käyt koko auton läpi!
Hajut lähtee, kunhan tuuletat ensin! - sisältä
Ensimmäisenä varmaan kannattaisi puhdistaa auto sisältä mahdollisimman hyvin. Eiköhän siinä jo haju vähene. Sitten vaan odotella että loputkin aikaamyöten katoaa.
- ja tulitikku
...ainoa toimiva tapa. Seuraavan auton osaakin jo ostaa tupakoimattomalta omistajalta.
Hajua EI saa kotikonstein pois. Ei edes pesemällä penkit ja matot kolmeen kertaan. Nimimerkki kokemusta on. Temppu tuntuu toimivan, mutta odotas kun auto seisoo auringonpaahteessa kesähelteessä, niin lähtee taas kaikkialle kojelaudan sisään, kattoverhouksiin yms. yms. imeytyneet aromit liikkeelle.
- autofresh
kokeile autoglymin autofreshiä, fixarit ainaki meilläpäin käyttää tota, ehkä toimii, ehkä ei.
- vanha konsti
laita vaikka apumiehen jalkatilaan yöksi laakeaan astiaan etikkaa muutaman desin - poistaa hajuja tehokkaasti - tarvittaessa tietysti uusit käsittelyä.
vanha konsti- ohjeen mukaan
kun keittää sitä esim. vedenkeittimellä, kun sen tarkoitus on hajoittaa ilmasta molekyylejä niin höyrynä sen saa tehokkaimmin ja riittää 30min käsittely!!!
Sitä epäilen, että tupakanhajua se ei ehkä vie, mutta en tiedä en ole kokeillut
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1966969- 482629
- 1872189
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101513Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1351494- 741160
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,351091Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241077Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke171075Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44981