Hei!
Mitä olette maksaneet viisaudenhammaspoistosta
yksityisella,pk alue, kiitos!
Mitä olette maksaneet viisaudenhammaspoistosta
yksityisella,pk alue, kiitos!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Riippuu tapauksesta, onko kirurginen poisto (vaativa tai normaali) vai lähteekö viisuri vetämällä. Vaativa kirurginen poisto maksoi itselläni noin 350 €/viisuri. Ja Hesassa yksityisellä siis.
Riippuu ihan onko puhjennut hammas vai ei; puhjenneen hampaan poisto yksityisellä n.70-120€, leikkaamalla saattaa olla jopa n.500€. Todella harvoin kuitenkaan niin paljon. Yleensä siinä kahden sadan tiedoilla, siitä vielä kela-korvaus pois. Eli näistä mainitsemaistani hinnoista se olisi noin 20%.
Minulta eilen poitettiin alhaalta, oli helppo juuri, niin lähti vähän aikaa nytkyttämällä.Ehkä 6-7 min istuin kaikkiaan sinä tuolissa, puudutus alkoi heti vaikuttamaan. Tunnin verran purin sitä tuppoa paikallaan, pikkuisen vuoti sen jälkeen, yhden buranan söin varalta illalla kun se vähän tuntui että saa hyvin nukuttua. Hengitys haisee nyt jonkun aikaa pahalta. ( käyköön ukko kaupassa)
Jotain 60e koko hinta, mutta siitä pois kelakorvaus niin mun maksettavana siinä lukee: 49,15. (PlusTerveysOy-hamlääk asema)