Lama tuloo olekko velaaton

Kauhajoella menee lujaa,ylihintaista taloa,navettaa ja liikerakennusta nousee tiuhaan tahtiin.Mutta katotaan kun lainarosentit nousee 6-7%:niin johan rupee olemaan kämppää tarjolla ja halvalla.Miettikää 2kertaa 200000 eur velka loppuelämäksi.
2475
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eikä tule,olen valinnut velattomuuden kun viimmein sain ne maksettua. t.jyväjemmari Kauhavalta

Äänestä

en ole velkaa mutta kaupunki on mulle 4000 € velkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei velkaa kirjoitti:

Kauhajoella menee lujaa,ylihintaista taloa,navettaa ja liikerakennusta nousee tiuhaan tahtiin.Mutta katotaan kun lainarosentit nousee 6-7%:niin johan rupee olemaan kämppää tarjolla ja halvalla.Miettikää 2kertaa 200000 eur velka loppuelämäksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu