On se hirveetä...

Ensi yönä syttyy sota Irakissa ja me täällä Suomen maassa vaan kaikessa rauhassa nukutaan siihen aikaan. Aamulla herätään ja lähdetään kuka minnekin, kouluun, töihin... Entäpä Irakissa huomen aamuna?! Ja niin monessa muussa paikassa maailmassa missä koetaan vääryyttä. Kyllä sitä välillä pysähtyy miettimään näitä asioita.
3246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kun olet noin yksinkertainen! Lopeta vunsaaminen!

Äänestä

se on meillä on viellä aika hyvä olla täällä,mutta eihän siitä sodasta voi syyttää kuin kahta Saddam setää ja teksasin pölvästiä ;=)

Äänestä

Irakissa on kaaos huomenna. Ja ei omasta mielestäni vääryys riisua Irak aseista.

Ja vielä yksi asia.. Suomessakin asustaa Irakilaisia. Mitä luulette, tuleeko he välttämään täällä väkivaltaa sodan alkaessa? Luulen että ei. Suomesta löytyy näitä kiihkoilijoita jotka kannattavat sotaa Irakia vastaan. Saattavat kostaa täällä asuville Irakilaisille..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Päivi kirjoitti:

Ensi yönä syttyy sota Irakissa ja me täällä Suomen maassa vaan kaikessa rauhassa nukutaan siihen aikaan. Aamulla herätään ja lähdetään kuka minnekin, kouluun, töihin... Entäpä Irakissa huomen aamuna?! Ja niin monessa muussa paikassa maailmassa missä koetaan vääryyttä. Kyllä sitä välillä pysähtyy miettimään näitä asioita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu