Sama rytmi jatkuu, tiedämme menneistä ja loistokkaista muinaiskulttuureista/kansoista, jotka kuitenkin romahtivat kukoistuksensa huipulta, samoja tikkaita nytkin on kiivetty ja loppu tulee tällekin kulttuurille ja taas syntyy uusi, joka kehittyy tuhansia vuosia ja kaivaa jäännöksemme omiin museoihin ja ihmettelevät, minne tuo tietokauden kulttuuri katosi/tuhoutui!
Tuhoudumme kuin
muinaiskansatkin
5679
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Minne katosi faaraot, roomalaiset, inkojen kukoistavat kulttuurit, miksi ja kuka rakensi pyramidit? Olemmeko näin tyhmiä, että vain arkeologisin kaivauksin pystymme jäljittämään menneitä aikoja, miksi tieto ei jatkanut kulkuaan seuraaville sukupolville niinkuin meillä? Nyt. Siksi, että ihmisillä on tapana unohtaa yli 150 vuotta vanhoja asioita väheksymällä niiden merkitystä!
Kun Antikristus lähivuosina nousee Euroopan hallitsijaksi ja johtaa joukkonsa Israelia vastaan, alkavat Jumalan rangaistukset maailmalle! Hän piinaa ja rankaisee meitä sanoinkuvaamattomin tavoin, ja sitten me kuolemme kuin KOIRAT! KOIRAT!
nyt likaa ala uhoamaan Jumalan suulla..
demokraattinen kehitys takaa sen että fundamettalistit/uskonkiihkoiliat ei pääse valtaan, ja sitä kautta pääsisi "hirmuhallitsia" valtaan joka omilla toimillaan aiheuttaisi esimerkiksi kolmannen mailmansodan. Kun fundamettalistit pidetään "aisoissa", niin voidaan rauhassa odottaa kun auringosta loppuu enerkia, ja sitä kautta maapallo tuhoutuu, jos ei ennen sitä tule jotain luonnonkatastdofia, joka tuhoaisi maapallon.
Demokraattinen?? hehehee Nää demokraattikapitalistit kumartaa rahaa. Sekin on kiihkouskomista.