Kaikin keinoin juutalaismafia

Iranin kimppuun nyt totuutta vääristelemällä elokuvan muodossa!!
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1335920
On ne kieroja perkeleitä.
172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kun Aleksanteri Suuresta tekivät elokuvan, Aleksanteri esitettiin symppiksenä ja rohkeana maailmanyhdistämistä ajavana heeroksena (joka valloitti Persian muiden maiden ohessa). Esitetäänköhän Xerxes yhtä sympaattisessa valossa, vai maalataanko kuvaa persialaisesta konnasta? Mitäs luulette?

Luulisi että juutalaiset hollywood-pösöt olisivat olleet kiinnostuneempia tekemään Persian kuuluisasta Kyyros-kuninkaasta elokuvan. Kyyroshan vapautti juutalaiset pakkosiirtolaisuudesta Babylonista. Taitaa siionistinen propaganda ja sotahalut mennä kuitenkin edelle tänä maailman aikana. Hirveä hinku niillä nyt olisi pommittaa Iran maan tasalle. Tuota toimitustahan huumorveikot kutsuvat myös demokratiaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yrittää hyökätä kirjoitti:

Iranin kimppuun nyt totuutta vääristelemällä elokuvan muodossa!!
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1335920
On ne kieroja perkeleitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu