Eikä!

Voi voi. Elämälläni ei ole enää mitään merkitystä. Viime vuonna menetin kummisetäni ja isoisoäitini. Silloin menetin myös elämänhaluni. Sunnuntaina kuitenkin kadotin elämänhalustani viimeisetkin rippeet, sillä rakas marsuni kuoli. Olen jo kolme päivää itkenyt ja murehtinut. Muutenkin minulla menee huonosti, kun koulussa minua jatkuvasti kiusataan.

En kestä enää tätä ikävyyttä. En näe enää muuta keinoa päästä henkisistä tuskistani kuin itsemurhalla.

YHYY! NYYH! BYÄÄH!
5565
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ajattele vähän.

Äänestä

Aina vaan saa ihmetellä näitä "kiusanhenkiä"... :(

Äänestä

minkä ikänen mahat olla?Suat kuule uskkoo,jotta elämässäs tulloo vielä paljo suuremppii mänetykssii etteen,kun marsun kuolema,(sitä surruus sen kuoleman takkii yhttää vähättelemätä)!!!

Äänestä

MINÄ OLEN OLLUT KOULUKIUSATTU ALA-ASTEELLTA YLÄASTEELLE SAAKKA.
KOTONANI EN ASIASTA PYSTYNYT PUHUMAAN,MINULLA OLI VAIN YKSI YSTÄVÄ JOKA TUKI JA AUTTOI.
JOSKUS AJATTELIN ETTÄ EN JAKSA ENÄÄ JA PÄÄTÄN PÄIVÄNI.
JOSTAIN SYYSTÄ KUITENKI ALOINKIN AJATELLA KIUSAAJISTA ETTÄ KYLL' MINÄ VIELÄ NÄYTÄN JA TE EDESTÄNNE LÖYDÄTTE.
NO KULUI AIKAA JA LÖYSIN ELÄMÄNI MIEHEN ,OLIMME AVIOLIITOSSA NOIN 15.V
EROSIN HÄNEN JUOMISEN TAKIA VAJAA VUOSI SITTEN.
HÄN EI LOPETTANUT JA MIKÄ IKÄVINTÄ NUKKUI POIS 9.3.2007 ELI VAJAA VIIKKO SITTEN.MEILLÄ ON YKSI YHTEINEN TYTTÖ.MINULLA ON AIVAN KAMALA IKÄVÄ HÄNTÄ.ENKÄ TAASKAAN TIEDÄ MITEN TÄMÄN KAIKEN JAKSAN KÄYDÄ LÄPI?
MUTTA.................
MINÄ OLEN SITÄ MIELTÄ KUITENKIN ETTÄ KYLLÄ SE AURINKO PAISTAA RISUKASAANKIN KAIKISTA VAIKEUKSISTA HUOLIMATT.
KOITAHAN JAKSAA JA AURINGONPAISTEISTA KEVÄTTÄ SINULLE !!

Äänestä

Minä toivon sydämestäni että olisit rehellinen kirjoittaja. Me jos pilailemme kuoleman kanssa niin meille annetaan maistaa samaa kakkua mitä muille leivomme. Minun mielestäni kuoleman kanssa ei ole hyvä pilailla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitättömyys kirjoitti:

Voi voi. Elämälläni ei ole enää mitään merkitystä. Viime vuonna menetin kummisetäni ja isoisoäitini. Silloin menetin myös elämänhaluni. Sunnuntaina kuitenkin kadotin elämänhalustani viimeisetkin rippeet, sillä rakas marsuni kuoli. Olen jo kolme päivää itkenyt ja murehtinut. Muutenkin minulla menee huonosti, kun koulussa minua jatkuvasti kiusataan.

En kestä enää tätä ikävyyttä. En näe enää muuta keinoa päästä henkisistä tuskistani kuin itsemurhalla.

YHYY! NYYH! BYÄÄH!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu