Katselin ja kuuntelin uudelleen Kriden eilisen esityksen. Se on kerrassaan LOISTAVA!!
Typerää, miten joku luokittelee esityksen "hermostuneeksi", jos laulaja yhden kerran siirtää kasvoilleen lennähtäneet hiussuortuvat sivuun?? Ymmärrys hoi!!! Ei todellakaan jännityksen häivääkään verrattuna esim. Annaan, jolla mikrofoni suorastaan vapisi kädessä.
Kride teki upean oman tulkintansa yrittämättäkään matkia erästä idoliansa, maailman parasta laulajaa, Freddie Mercurya.
Freddie on/oli kuningas ylitse muiden, mutta Kristianin tulkinta oli ihastuttava. Kiitos Kristian!!
Typerää, miten joku luokittelee esityksen "hermostuneeksi", jos laulaja yhden kerran siirtää kasvoilleen lennähtäneet hiussuortuvat sivuun?? Ymmärrys hoi!!! Ei todellakaan jännityksen häivääkään verrattuna esim. Annaan, jolla mikrofoni suorastaan vapisi kädessä.
Kride teki upean oman tulkintansa yrittämättäkään matkia erästä idoliansa, maailman parasta laulajaa, Freddie Mercurya.
Freddie on/oli kuningas ylitse muiden, mutta Kristianin tulkinta oli ihastuttava. Kiitos Kristian!!
Vastaukset 10
Vanhimmat
laadukasta sarkasmia! :)
Loistava esitys ja mieshän on niin varmanoloinen esiintyjä. Kokemustahan hänellä onkin, joten se
mies ei pienistä hätkähdä. Ja mielestäni kisassa ei pidäkkään yrittää esittää esikuvaansa/kappaleen levyttäjää, vaan ihan omaa itseään ja omaa tulkintaa. Hyvä Kristian.
Juu,tuntuu ettäKristianin haukkuminen tässä vaiheessa,kun mukana on kaksi täysin laulutaidotonta typäkkää, on aika kaukaa haettua.
Äänestin Kristiania ja uskon, että myös jatkossa hän saa ääneni.
Esitys oli hyvä, mutta katsokaapa ja kuunnelkaapa se vielä uudestaan youtubesta. Tosiasia on, että Kristian unohti ekan ja tokan säkeistön sanat ja lauloi ihan puutaheinää. Kappaleen sanat:
http://www.queenwords.com/lyrics/songs/sng19_04.shtml
Mutta hyvin kyllä osasi paikata unohdukset. Kuuntelijalle, joka ei niin hyvin tunne I want it all:ia, meni esitys ihan täydestä. Ja mielestäni Kristian oli kyllä alussa silmin nähden hermostunut, mikä johtui luultavasti siitä, että sanat katosivat mielestä. Hyvin kuitenkin veti, moni muu olisi voinut mennä ihan lukkoon.
Mitä sanoista, kun paikkasi hyvin. Olen kuunnellut Kriden versiota YouTubesta pitkin päivää. Olen ihan ihastunut miehen ääneen. Ja huumorintajuun, jota minusta tämäkin kappalevalinta mainiosti osoittaa. Kuvitelkaa Idols-konsertteja ilman Kristiania. Tylsää olisi. Eilen huomasin, että olen jo saanut tarpeekseni Arin äänestä. Levyllinen sitä - kiitos mutta ei kiitos.
Toivon että Kristian menee finaaliin, mutta ei voita. En osaa kuvitella hänen sopivan mihinkään levy-yhtiön Idols-muottiin kuten joku Hanna Pakarinen. Kristian pärjää kisan jälkeen varmasti omillaankin.
Jokohan seuraavassa jaksossa Kristian laulaa italiaksi?! (muilta kisailijoilta sitäkään yllätystä tuskin voi odottaa...)
Siinä on mies, joka on ilo silmille ja kaunista kuultavaa korville. :) Go, Kristian, go!
Hyvä, että joku täällä sentään puhuu järkeviä. Olen ihan samaa mieltä. Kristian on ihana. :-)
Kride on IIIHANAAA!!!!!!!!
Seksikäs, karismaattinen esiintyjä ja hyvä laulaja.
Raspiääni oikein hivelee selkäpiitä..
Eilinen pieni hermoilu saattoi johtua siitä että Kriden ääni on ollut heikoilla flunssan takia ja pelkäsi ehkä ettei ääni kulje....en tiijä mut arvelen näin.
Juu, noin hän itse sanoi, että jännitti kauheasti että kestääkö se ääni. Kyllä sen jännittämisen myös huomasi alussa selkeästi, mutta Kristian on kuitenkin finaalien ainoa kisaaja, jonka puolesta ei ole tarvinnut jännätä osuuko nuottiin. Lisäksi hän on erittäin hyvä esiintyjä - kun vaan saisi tuota jännitystään kuriin. Esim. Arin ongelma on siinä, että hän ei osaa oikein ottaa yleisöään, on soolojen aikana ihan hämillään. Siis vaikka juuri tuota asiaa vähän eilen petrasikin.
Itse en edes huomannut sanojen muuttumista, hyvin paikattu!