Siis ettekö feministi-imbesillit tajua sitä faktaa, että jompikumpi sukupuoli on yksikertaisesti parempi kuin toinen. Ei ole kahta täysin samanpainoista kiveäkään. Johtopäätös: toinen niistä on painavempi. No kumpikohan se on tässä sukupuolikysymyksessä. Ennen kuin alan teille mitään nimiä tai muita faktoja tarjoamaan tsekatkaa ekaks nimimerkkini ja miettikää sitä.
Koettakaa jo tajuta
Mozart
10551
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Vapaamuurarit ovat lusiferin palvojia.
tumpelo edes soittaa? Muuta kuin suutasi. Kivet sulla on päässäsi aivojen paikalla.
..feminismiä tarvitaan, ettei naisten enää tarvitsisi uhrata lahjojaan. Nykyään huippujen ja lahjakkuuksien joukosta löytyy jo naisiakin, toisin kuin Moozartin aikoihin.
Fysiologiselta kannalta katsottuna(esim. voima ja kestävyys) mies on tilastollisesti _keskimäärin_ naista parempi. Löytyy kuitenkin paljon naisia jotka ovat sekä fyysisesti että psyykkisesti toimivampia kuin jotkut miehet. Merkitystä ei siis ole "mies- tai naisrodulla" ja suurilinjaisella "paremmuudella", vaan sillä että molempien joukossa on huippuyksilöitä! Eniten fiksuja ja edustavia yksilöitä olen tavannut naisten parissa. Vielä toivoisin ettei feminismistä tehdä kirosanaa pelkästään sillä verukkeella että jotkut ovat esittäneet feminismin olevan jollakintapaa miesvastainen ajattelutapa. Näin ei suinkaan ole. Siksi epäilenkin että arvon Mozart ei ole tutustunut tarkemmin mitä feministinen liike laajemmin itseasiassa edustaa.
Jos pysytellään kivi-esimerkissäsi edelleen, niin mistä päättelet, että painavampi kivi olisi parempi?
Jos pitäisi valita kahdesta kivestä, tiiliskivi vai jalokivi, niin Mozartilla olisi varmaan vaikeuksia ymmärtää "kevyttä linjaani". Ehkä hän vielä oppii. Tai sitten ei.
... niin tietäisit, että Mozart ON keveys.
Täysin samaa mieltä. Se musiikki hurmaa naiset yhä, miehiäkin, näemmä.
Se kumpi sukupuoli on "parempi" riippuu asiayhteydestä, arvostuksesta ,myös historiasta. Äiti kai sinutkin on synnyttänyt..
No tarjoa nyt niitä nimiä ja faktojakin.
Niin kiitän vain tosi paljon minulle iloa tuottaneesta ketjusta.