Kristiina on ikäisekseen hyvin kypsä asenteissaan toisin kuin eräillä.
Minusta on aivan oikein, että hän on vielä jatkossa ja artistina paranee koko ajan kun kokemusta tulee lisää.
Minusta on aivan oikein, että hän on vielä jatkossa ja artistina paranee koko ajan kun kokemusta tulee lisää.
Vastaukset 7
Vanhimmat
olen täysin samaa mieltä tuosta. ari oli ennen minun suosikkini, mutta hänen toilailunsa sun muut lankeavat kyllä nyt itseään vastaan. idolilta tarvitaan nöyryyttä hyvän äänen lisäksi. kristiinalta löytyy molempia
Ei tyttö naputa tyhjästä, eikä selittele, vaan ottanut opiksi kaikki vastoinkäymiset.
Ja mikä ääni ja tulkinta tytöllä onkaan.
Siinä on Idolia mun makuun.
Noin sanoo ne jotka ei tiiä musiikista mitn. Kaikki jotka osaa laulaa tietää kyllä että kristiinalla ei nuottikorvaa ole, sori vain.. ja tulkinta edellisestä biisistä oli täysin sama ku alkuperäisesittäjällä.. samat koukut ja äänenpainot. Eli matki koko homman, et olipa hienon tulkinta
tarpeeksi, vaikka onkin nuori ja nätti!
Nyt oliki kysymys asenteesta eikä nuottikorvasta, jota tosin mielestäni kristiinalla myös on.
Ymmärtääkseni ongelmana on se, että hän ei ole tottunut esiintymään orkesterin kanssa - orkesteri soittaa kovaa, hän ei kuule omaa ääntään.
Tästä puhuttiin edellisessä lähetyksessä.
Jos laulaja ei kuule omaa ääntään, siinä herkästi laulaa pieleen - vaikka olisi kuinka musikaalinen.
Kristiinan lauluäänestä en pidä, mutta nostan tytölle hattua hänen asennoitumisestaan.
Ensinnäkin hän pitää selvästi oman päänsä, on luonnollinen oma itsensä. Hän näkyy myös kestävän hyvin paineita, on parantanut koko ajan, vaikka ollut putoamisuhan alla.
Laulutunneista voisi olla hänelle hyötyä!
..asennetta vaaditaan miljoonassa muussakin duunissa mutta Idols on ensisijaisesti kai laulukisa? Jos asenteella pärjää niin Matti Nykänen olisi Suomen kuuluisin ja eniten myynyt levylaulaja kautta aikojen!:)))