Kokoomus haukkuu kahden aasin ja Korholan

Sauli ja Jyrki haukkuvat yhdessä, mutta eivät pärjää. Korholan piti tulla avustamaan juoruilla. Tätä juorua kokoomus kontallaan aneli anteeksi Keskustalta.

Riistäjät ovat raukkiksia.
1132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Katainen on ahkerasti jaksanut paasata kumpaakin muuta suurta puoluetta vastaan vaalitenteissä ja muutenkin julkisuudessa. Mutta kuinkas sitten suu pannaan, kun hallitusneuvottelut alkavat? Siinä kuluu Jyrki boyn housut puhki polvien kohdalta, kun joutuu ryömimään oikein tosissaan ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voimalla kirjoitti:

Sauli ja Jyrki haukkuvat yhdessä, mutta eivät pärjää. Korholan piti tulla avustamaan juoruilla. Tätä juorua kokoomus kontallaan aneli anteeksi Keskustalta.

Riistäjät ovat raukkiksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu