Mikä teitä kenessäkin

Arissa - suorasanaisuus voi toisia ottaa päähän

Kristian - kehuu itseään välillä

Anna - wannabe queen of pop

Kristiina - ei tarvitse esittää enempää kuin on, vielä
12732
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ari - Ei toistaiseksi mikään
Kristian - Joskus ylimielisen oloinen
Anna - pissismäisyys, vähän leuhka
Kristiina - Nenä-ääni

Äänestä
  • Ari: hevi, hevi, hevi, hevi ja vielä kerran hevi

    Anna: just paras

    Äänestä

Arilla liiallista heavy-musiikin tuomista esiin joka kolkassa, kyllästyttävää jos ei vaihda seuraavaan biisivalintaa. Tukka vois olla välillä taas kiinni:D

Kristian yrittää väärillä kappalevalinnoilla yltää heavy-immeisten suosioon, kaikki muut kävis kyllä muttei raskaan sarjan hevi.
Nopeat oudot liikehdinnät jos jännittää.

Annan teinimäisyys iskee läpi kuin harmaan kiven.
"Mulle kaikki/katsokaa mua/kuinka te pidättekin musta" (Mitäs kun ei kaikki pidä) Ylimielinen.
"Kummalliset" hymyt kesken laulun..pakkopullaa?

Kristiinan erikoinen ääni ei säväytä vaan pikemminkin ärsyttää.Suun liikkeet oudot.

Äänestä

Varsinaisesti ei ärsytä mikään, mutta

Anna otti aluksi aivoon, kun hoki sitä " oon niin pieni, oon niin pieni" Niin kuin kyllä toki onkin.

Kristian vaikutti aika leuhkalta, ehkä liiallisen itsevarmalta.

Kristiina valinnat laulaa Madonnaa ja Dionia eivät ehkä olleet kovin harkittuja.

Arissa ei ole ärsyttänyt oikeastaan mikään. Varmasti tietynlainen "huono käytös" herättää joissain huonoja fiiliksiä. Minusta hän vain sanoo suoraan mitä ajattelee, miettimättä kovin tarkkaan. Toivottavasti ei käänny häntä vastaan.

Äänestä

Kristian: Hieman ylimielinen olemus. Ulkonäkö ennen kaikkea: tukka pois.

Anna: pikkuteini, joka kuvittelee olevansa maailmantähti.

Ari: Ylimielinen k*sipää, joka kuvittelee olevansa joku hevilegenda ja ronskikin mies, vaikka todellisuudessa ei ole saanut elämässään yhtään mitään aikaan. Kaiken on kesken jättänyt ja kaikesta on luistanut.

Kristiina: Itse täydellisyys, jossa ei mitään vikaa. Perusblondi, joka on niin väritön, että ei erotu muista mitenkään.

Äänestä
  • Arissa ärsyttää tuo mahtailu, staramaisuus ja se ei ole käytökseltään kovinkaan hyvä. Häiritsee myös se että hän ei näytä kovin miehiseltä vaan lähinnä 15v pojanklopilta.

    Kristianissa ei hirveästi ärsytä mikään, aika sympaattinen tyyppi, laulaa hyvin ja on kypsän oloinen kaveri, lisäksi hän on yritteliäs ja sillä tavoin nöyrä.

    Anna on olevinaan, aika lailla pissis-tyyppinen. Liian nuori tähän kilpailuun, hänellä ei tule pää kestämään tätä pyöritystä. Pari vuotta kun kasvaisi niin voisi asiat olla paremmin.

    Kristiina on kypsemmän oloinen kuin Anna, vaikka en oikeasti usko että hänkään tulee kestämään raadollista julkisuutta. Lauluäänikään ei ole kummoinen.

    Äänestä

Ari - Aina samantyylisiä lauluja, luulee olevansa isokin stara.

Kristian - Omahyväinen minä-minun-suku-akateeminen koulutus-kahden-yliopiston-mies

Anna - Syyttää muita omista virheistään, ärsyttävät "vitsit" (janne haluasi olla nainen O_O) Ei halunut enää lavalle(?)

Kristiina - Antaa muiden finalien olla liika esillä

Äänestä

Ärsyttää ehkä eniten se "esittäminen".

Näistä finalisteista ei persoonaa ole kuin Arilla ja Kristianilla.

Tytöt vielä hakee paikkaansa..tahtoisivat olla mutta kun eivät pysty siihen ja ihan ottaa kipeetä katsella moista väellä ja vängellä tehtyä showta josta ei irtoo ku tuomareilta kehut..ai ai ai.

Hyvä yritys mutta laajemmin katsottuna KOTTIIN ja SASSIIN!

Ehkä Kristian olisi paras veto..Ari toisena..kunhan se Ari tajuais että on teinienkin idoli eikä revittele sit mis sattuu mitä vaan.

Äänestä
  • kaikissa ärsyttää joskus biisivalinnat...

    Äänestä

Arilla kanssa meni ns.pissi päähän mutta tullut jo vähän takaisin maan pinnalle.
Eikä sitä heviä tarvitse kokoajan tuoda esiin.
Tiedetään;)

Kristian on ujohko mies eikä ärsytä kuin se huitominen lavalla.

Kristiina ihan tavallinen teini.Onkohan ollut koulussa opettajien lellikki?;)

Anna liian kova yrittämään ja asenne väärä..kun ei kerran ole paras niin ei ole.



Finalisteilla ei ole uutta annettavaa mutta eipäs ole tuomareillakaan. Samantyyliset biisit ja samanlaiset on kommentitkin..jep.

Tiedä olenko tulossa hulluksi

Äänestä

Ari: hevin kuningas, ainakin omasta mielestään. Kun osaan kirkua olen kingi! Todellisuudessa tehnyt yhden ihan hyvän hevivedon ja kaksi aivan kammottavaa. Pelle, nykänen, ellei vaihda johonkin toiseen genreen, jossa todella rahkeet riittävät. Kusta päässä aika mukavasti.

Kristian: jos Ari kuvittelee olevansa hevikunkku, tälle tuskin riittää universumi. Yksi hieno veto - sen jälkeen pihalla kuin lumiukko. Mamis. Pseudorock. Hiihtokeskusbaarien kamaa. Ureaa tuhdisti.

Anna: Suomen ykköspissis. Aivan ehdottomasti. Leuhka, kliseinen, aika nätti, pieni, pomppiva, irkki, sidukkaa, ostari, tolkuttomat käsitykset itsestään, mäkkäri, läväri, 11 vuotiaan runko ja olemus... Siis kaikki mahdolliset ja mahdottomat kliseet ja samalla muuten osoittaa, että kakarat on kakaroita yhä tänäkin päivänä. Kohtalainen laulaja, välillä hyvä soundi, mutta aivan ehdottomasti pari vuotta liian aikaisin näissä kisoissa. Pissaa rittää päähänkin.

Kristiina: ??? Miksi, mitä? Lammasmaisen näköinen tökerösti blondattu tytteli, joka laulaa epävireisesti nenäänsä. Kohtalaisen sieviä 16-19 vuotiaita tyttöjä on jopa Suomessa useita tuhansia - mitä erikoista tässä? Laulaahan se ei osaa. Pissan määrästä on vaikea sanoa kun se ei suutaan aukaise, muuten kuin laulaessaan ja silloinkin valitettavasti.

Äänestä
  • Hienoa!

    olen täysin samaa mieltä:D..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


"ärsyttää" kirjoitti:

Arissa - suorasanaisuus voi toisia ottaa päähän

Kristian - kehuu itseään välillä

Anna - wannabe queen of pop

Kristiina - ei tarvitse esittää enempää kuin on, vielä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu