Miksi JT panetellaan?

Miksi JT panetellaan jatkuvasti? Onhan yhteiskunnassa väkivaltaa jopa terrorismia, miehet raiskaa miehiä jopa eläimiä... ärsyttääkö heidän puhdas asenne ja moraali noin paljon?
2312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ettet nyt vain sortuisi lievään liioitteluun ja yleistämiseen.

Onkos minussa sitten jotain vikaa kun en edes luopiona harrasta väkivaltaa, terrorismia tai raiskaamista ja en siten ilmeisesti kuulu kertomaasi yhteiskuntaan..?

Äänestä

vaan ainoastaan julistetaan heidän oppinsa harhaksi!
Kaikki ihmiset ihmisinä ovat samanarvoisia! Jos joku ihmistä arvostelee, kannattaisi katsoa omaan napaan.
Jos osoitan sormella jotakuta, niin kolme omaa sormea osoittaa omaan napaan.
tv. Jumalan hullu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ent. luopio kirjoitti:

Miksi JT panetellaan jatkuvasti? Onhan yhteiskunnassa väkivaltaa jopa terrorismia, miehet raiskaa miehiä jopa eläimiä... ärsyttääkö heidän puhdas asenne ja moraali noin paljon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu