Tuossa Ylen aikaisen päivälähetyksessä

vasemmistoliiton nuori eduskuntaan valittu änkyrä sanoo toimivansa sen puolesta, ettei tulisi porvarihallitusta.

Tästä parlamentaarisesta demokratiasta näkemys on aika erikoinen uusvasemmiston piirissä.
2268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tuki:

kesk sdp vas = 51 45 17 = 113.

Tätä vaaleilla valittua enemmistön valtaa kutsutaan demokratiaksi.

Äänestä
  • siirtävät kamansa samaan kassiin voisi noin käydä. Ei oikein tunnu uskottavalta, tai sitten Vanhasella ja H-luomalla on tiedossaan jotain sellaista mistä emme vielä tiedä. Kokoomushan tuosta pitkässä juoksussa vain hyötyisi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kansanrintama-ajattelu ei p... kirjoitti:

vasemmistoliiton nuori eduskuntaan valittu änkyrä sanoo toimivansa sen puolesta, ettei tulisi porvarihallitusta.

Tästä parlamentaarisesta demokratiasta näkemys on aika erikoinen uusvasemmiston piirissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu