Hyvä jobbari...

Olisi kiinnostus hakea auto saksasta nyt pikapuolin..olisiko kellään hyvää jobbaria tiedossa(hinta/laatu suhde kohdillaan)..kun itse ei tuo kieli mikään paras mahdollinen..mitä suosittelet ja mitä maksaa...
61838
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mutta olen hakenut autoja Saksan päivärahalla matkat ja syötävät. Saksakin taipuu joten kuten (Ovat luulleet saksalaiseki)

Äänestä
  • Mistäs sut tavoittaa.

    Äänestä

ole jobbari,
mutta lähden tässä keväällä taas hakemaan Saksasta autoa. Kymmenkunnassa autokaupassa olen ollut Saksassa mukana eri puolilla maata. Hoidan asiani Saksassa ollessani saksan kielellä.
Jos matkojen ajankohdat voidaan passata yhteen ja muutenkin asiat tuntuisi luonnistuvan, niin saattaisin ottaa yhden kaverin "siivelle", eikä maksa maltaita, korkeintaan puolet siitä mitä tuo "ei jobbari" pyysi. Siis ihan muodollinen korvaus siltä osalta kun sinun asiasi aiheuttaa lisää (ajan)/kuluja.

Äänestä
  • Moro
    Milloin ja minnepäin Saksaa suuntaat autonhakumatkasi? Itsellä autonhakumatka tässä keväällä myös suunnitteilla ja olen juuri pohtinut että uskaltaisiko sinne ominpäin lähteä autokaupoille vai pitäisikö joku "avustaja" palkata mukaan.

    Äänestä

  • TheRotta kirjoitti:

    Moro
    Milloin ja minnepäin Saksaa suuntaat autonhakumatkasi? Itsellä autonhakumatka tässä keväällä myös suunnitteilla ja olen juuri pohtinut että uskaltaisiko sinne ominpäin lähteä autokaupoille vai pitäisikö joku "avustaja" palkata mukaan.

    Hyvällä etukäteisvalmistelulla ja kunnollisella asiaan tutustumisella teet palkatun avustajan aika lailla tarpeettomaksi. Riippuu tietysti myös hieman siitä mitä olet etsimässä. Nämä palkan edestä etsivät ovat tietysti sitä mieltä että heitä kannattaa käyttää aina.
    Minun tilanteeni on sikäli eläväinen että vapaata aikaa on vaikea löytää ainakin lähimmän kuukauden aikana ja todennäköisesti pystyn päättämään lähtöajankohdan vasta noin viikkoa ennen lähtöä. Minulle se käy sikäli että olen seuraavaksi menossa hakemaan autoa jollaisia on kaiken aikaa myynnissä sopivaan hintaan ja sopivalla varustuksella.
    Menomatkan teen lentäen Kölniin (Germanwings), Berliiniin (Blue1), tai Hahniin (Ryanair, Treelta) sen mukaan mistä päin kiinnostavin ostokohde löytyy.
    Jos haluat keskustella asiasta tarkemmin, niin pistä aluksi jonkin sortin sähköpostiosoite näkyviin niin otan yhteyttä.

    Äänestä

Niin ja jos on jotain tietoa niin voitte laittaa s-postia minulle suoraan [email protected]

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Auton hakija kirjoitti:

Olisi kiinnostus hakea auto saksasta nyt pikapuolin..olisiko kellään hyvää jobbaria tiedossa(hinta/laatu suhde kohdillaan)..kun itse ei tuo kieli mikään paras mahdollinen..mitä suosittelet ja mitä maksaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu