Ducato safe valo

Onko mitään korjaustapaa ducato 14 -97 malliin,kun välillä syttyy safe valo?delta-autossa sanottiin,että pitää uusia avaimet,joku tunnistin ja pumpun kylkeen murikka.ja maksaa 800 euroa.voisiko sen pumpun murikan esim.ohittaa,siihen näyttää tulevan 3 johtoa?
2767
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pois vain se murikka pumpun päästä. poraa pienellä poralla katkotun ruuvin kantaan kolo ja lyö sinne esim. vähän suurempi torxavain, niin saa ruuvattua pultit pois. sitten vain oranssi johto kytketään siihen solenoidin mustaan johtoon. mittäristosta codevalon lamppu pois. näinhän niitä on korjailtu. eikä temppuile enää ajonesto.

Äänestä
  • kiitos loistavasta neuvosta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nitrax kirjoitti:

Onko mitään korjaustapaa ducato 14 -97 malliin,kun välillä syttyy safe valo?delta-autossa sanottiin,että pitää uusia avaimet,joku tunnistin ja pumpun kylkeen murikka.ja maksaa 800 euroa.voisiko sen pumpun murikan esim.ohittaa,siihen näyttää tulevan 3 johtoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu