Pelkään, että Ari kilpailuenergia henkien taistoksi tuomareita vastaan ja varsinainen asia, laulaminen, jää sivuseikaksi. Saaattaapa Ari olla jopa niin tyhmä, että pitää Idolssissa tärkeimpänä henkien taiston voittamista tuomareita vastaan. Kenties tippuu. Saa levytyssopimuksen, jonka biisejä ei suostu laulamaan. Ei osaa tehdä yhteistyötä. Jatkaa epämääräisissä baarikuvioissa ja on rappioalkoholisti yhdessä Matti Nykäsen kanssa.
Tykkäsin aikaisemmin ruudun takaa Arin persoonasta
Tykkäsin aikaisemmin ruudun takaa Arin persoonasta
Vastaukset 3
Vanhimmat
pienet piirit ku toistat ittees..tän sä jo oot kirjottanu..ettet vaan olis ite Matin kaa vähä kuppia ottanu ja sielä huppelis toistat samoja asioita..
..höpöhöpö tollasille väitteille ja luulotteluille.
Mitä mä seurasin tilannetta, niin tuomarit eivät antaneet Arille mahdollisuutta tuoda kantaansa esille. Eivät kuunnelleet, vaikka Ari monta kertaa pyysi sanoen ja vieläpä suhtkoht rauhalliseen äänensävyyn et: Kuuntele, kuuntele! Mutta ei, tuomarit puhuivat päälle, joten Arin kanta asiasta, biiseistä ja niiden kahden erilaisuudesta jäi selvittämättä, koska Aria ei kuunneltu. Moni muu olisi ehkäpä hermostunut pahemman kerran moisesta tuomarikäyttäytymisestä. Mun mielestä Ari käyttäytyi aivan oikeutetusti niinkuin käyttäytyi. Ymmärrän että nöyrällä asenteella liikekannalla, mutta ei kai nyt sentään tarvitse ihan kaikkeen alistua vai? ..
Täällä senkus vaan jatkuu tsemppaus Arin puolesta, ja kisan loppuun saakka.
Että näin! =)