Tähän asti Ari on ollut ylivoimaisen enemmistön suosikki, mutta nyt tuntuu siltä, että Anna on mennyt ohi, valitettavasti. Onkohan näin?
Anna tainnut ohittaa Arin suosiossa
onko näin?
9472
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kisa ei oo vielä ohi. Vielä voi sattua vaikka mitä.
Kyllä Arin vankka hevikaarti pitää Arin ylhäällä. Ja onhan Ari huomattavasti taitavampi ja luontevampi laulaja kuin Anna. Vähän kyllä jo häiritsee Arin kuuntelemattomuus - harmittaa, ettei poika kässää, että neuvot on häntä itseään ja kehittymistä varten. Ari on hyvä, mutta oikeasti, voi olla vielä parempi!
Se on puhdasta vaalimatematiikkaa.
Mutta, kuka voittaa kaksintaistelun? Arin voitto ei ole enää itsestäänselvyys!
Lehdistö on sen verran mustamaalannut Aria, etten ihmettele vaikka suosio laskisi. Onneksi jokainen lähetyksiä seuraava näkee omilla silmillään, mitä milloinkin tapahtuu. Myöskään järkevä nykyihminen ei usko joka sanaa, jonka lehdistä lukee. Veikkaan että mustamaalaaminen pahenee nyt entisestään, sillä Ari on ainoa täysi-ikäinen talossa. Ehkä tämän takia idolssin ikärajan tulisi olla 18, silloin kaikista saisi kirjoittaa saman verran skebeliä lehtiin.
Äänestän Annaa koska noista kolmesta en muuta voi kannustaa. Annalla on kaunis ääni, olen jo nyt kyllästynyt Arin rääkymiseen ja yksitotisuuteen, puhumattakaan sen leuhkasta olemuksesta.
Ei todellakaan, en halua uskoa enkä usko että näin on. Ari on kovassa suosiossa ja ei ole ollut kertaakaan pudotuksessa, Anna on. Ari vetää hyvin/paremmin/parhaiten :D oujee
Anna on tuhat kertaa parempi ja NÖYREMPI kuin Ari, kusipää!
Annassa on idoliainesta, on kehityskelpoinen, nöyrä, tulee ihmisten kanssa toimeen. Ääni on aivan jumalainen.
Annassa on idoliainesta, on kehityskelpoinen, nöyrä, tulee ihmisten kanssa toimeen. Ääni on aivan jumalainen.