Miksi tälläinen sälli kuin Ari jolla ei mitään käytöstapoja,ei lauluääntä,surkea suppea ohjelmisto,miten tälläinen sopii joksikin Idoliksi?Tietysti samanlaisten häiriköitten mutta ei kai kaikkien musiikkimaku voi olla näin hanurista?Miksi Ari ei vaivaudu esittämään muuta?vastaus on:Hän ei osaa,Panu ja Kristian heillä oli kaikkea sitä mitä Arilta puuttuu,ulkonäköä,karismaa,ääntä.Arin laulaminen kuulostaa karmealta aivan kuin joku kuolintuskissaan huutaisi ja ulkonäkö on pelottava,hänestä ei edes kunnollinen stylisti saa paremman näköistä.Säälittävää suomalaiset jos tämä on musiikkimakunne.Toivottavasti Anna ja Ari tippuvat kummallakaan heistä ei ole lavakarismaa tippaakaan,ei sitä ole Kristiinallakaan,ainoa jolla sitä oli oli Panu mutta hänet tiputettiin,hänessä oli kaikki Idolin ainekset:Ääni,kroppa,kasvot,hiukset,ja hyvän stailaajan käsissä todellinen Jumala.
Tuomarit ovat oikeassa
eläköön tuomarit
4226
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Äläs nyt Nina Tapio viitsi.
Kohta tulee kesä ja pääset taas Seinäjoelle;arvaan että siellä,siellä kuulet omaa suosikkimusaasi..
Mikä sä oot arvostelemaan muitten makua? "Säälittävää suomalaiset jos tämä on musiikkimakunne." Jos yks tykkää Arista ja toinen Annasta ja kolmas jostain muusta, ei kenenkään maku oo yhtään toistaan huonompi. Sä ilmeisesti tykkäät Panusta, mutta mä en. Silti sun makus ei oo yhtään huonompi kuin mun. Makuasioista voi ja pitääkin kiistellä, mutta ei toisen makua voi moittia vaan siks että se on erilainen kun sun omas.
On vain yksi kysymys onko Arista Suomen Idoliksi?Vastaus ei ole liian suppea ohjelmisto,ei muuntautumiskykyinen,pelottava,angstinen,väkivaltainen.
Ei kai tälläinen henkilö voi Suomen nuorten Idoli?