Miten voi tuskasta kertovasta biisistä tehdä rakkauslaulun ja hymyillä esityksen aikana. Kyllä teki pahaa kuunnella, kun lemppari bändin biisiä tuhottiin.
Anna kaiken lisäksi myönsi, ettei
tiedä mistä laulu kertoo. Missä taivas on? Missä jumala on? Juu ei tuota selkeämmin voi sanoa. Kuolemasta ja elämästä kertoo jne. Annasta oli jammailu biisi. Saahan sitä tulkita ja tehdä omanlaisensa laulusta, mutta jossain menee raja. Toinen Anna laulu oli ihan ok.
Anna kaiken lisäksi myönsi, ettei
tiedä mistä laulu kertoo. Missä taivas on? Missä jumala on? Juu ei tuota selkeämmin voi sanoa. Kuolemasta ja elämästä kertoo jne. Annasta oli jammailu biisi. Saahan sitä tulkita ja tehdä omanlaisensa laulusta, mutta jossain menee raja. Toinen Anna laulu oli ihan ok.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kun kuulin että laulaa apulannan jumala biisin, niin toiveeni heräsi että anna taitaa sittenkin osata laulaa suomeks. mutta ei herranjumala kun rupes laulamaan niin kyllä meinas mennä hermot.. raiskas parhaan suomalaisen bändin parhaan kipaleen niin että ruski. !ei voittoa annalle.
Annan "eläytymisestä".
Likka oli ihan selvästi IHAN ulkona koko biisistä.
Ei tajunnut koko juttua.
Teki siitä iskelmän ( Jonekin sanoi, mutta piti?? )
Pahinta on kuitenkin, et likka laulaa "muka antaumuskella", mutta oikeesti vaan sanoja tulee suusta, eikä se ymmärrä niitä.
Mahto Apulannan tyypit olla ihmeissään.
Tai eivät kai edes tunnistaneet biisiään.
Sit vielä ärsytti kommentti, et eihän Toni ole äänellisesti mikään Celine Dion. No ei ole tarkoitustakaan. Mutta itse en Idols-tähtenä lähtis arvostelemaan bändiä joka on keikkunut listoilla kuitenkin aika pitkään. Tuntuu, että Anna ei laulua opiskelleena tajua, että on olemassa monenlaista musiikkia ja ettei jokaista suomalaista tavantallaaja kiinnosta maneerit jne..
Suoraan sanoen kyllä näin onko koska kerto säe oli hirveää kuunneltavaa, vaikka ei mulla mitään annaa vastaan oo mutta nyt ei mee hyvin.
Anna laulo sen Apulannan biisin ihan surkeesti!!! Ku mäki dikkaan Apulannasta ihan hirveesti! No, Annasta mä en koskaan oo tykänny. Ari voittaa idolsin!!!!!!!!!!!!
Voisivatkohan nämä kommentit selittää mielipiteesi Annan laulusta:
> Ari voittaa idolsin!!!!!!!!!!!!
> No, Annasta mä en koskaan oo tykänny.
> Ku mäki dikkaan Apulannasta ihan hirveesti!
Olisit varmaan sanonut tämän olisi Anna laulanut sitten miten vaan: "Anna laulo sen Apulannan biisin ihan surkeesti!!! "
Mitä järkeä on haukkua esityksiä vain siksi, että sinun suosikkisi on joku muu?