Ketä TP-hahmoa muistutat mielestäsi eniten?

Jupiter

Kertokaas. Enkä tarkoita ulkonäöllisesti, vaan luonteen mukaan.

18

1438

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Luonteeltani taidan olla omituinen yhdistelmä Albertia, Andyä, Cooperia, tri Jacobya, Majuri Briggsiä ja James Marshallia.

      Ulkoisesti en muistuta ketään. Lähimpänä voisi olla täysin kaljuksi ajeltu Albert pienin plastiikkakirurgisin toimenpitein.

    • pöllöjä

      pöllöjä

    • LiannaX

      Kylläpäs ihan piti pinnistää aivosoluja, jotta pystyisin vastaamaan ehdottoman rehellisesti.

      Minä taidan muistuttaa pitkällisen mietinnän jälkeen eniten Hawkia; pysyttelen usein rauhallisesti taustalla, mutta silti näen ja kuulen kaiken.Joskus kuitenkin olen pisteliään sarkastinen kuten Albert.

      Ulkoinen olemus varmaan muistuttaa eniten Lauraa -sama hiustenväri ja lievät juovat silmien alla.

    • noname

      kovan pinnan alla on herkkyyttäkin joka silloin tällöin pulpahtelee esiin. Toisaalta olen myös jonkin sortin erakko vaikka en ihan Harold olekkaan... Nuorempana olisin halunnu olla Laura

    • ILoveLara

      Kyllä se on Donna, kaikin puolin, ripauksella Lucya ja Shellyä. Ulkonäöllisesti muistutan eniten Lauraa.

    • maddox3

      Olen sekoitus Hawkia (hiljainen, mutta tarkkailee ja näkee kaiken), Cooperia (uskoo yliluonnollisuuteen, rehti ja luotettava),
      Jamesia (hiljainen, yksin viihtyvä pohdiskelija) ja Haroldia (yksinäinen sielu, ujo).

      Naisista ei oikein löytynyt minua muistuttavaa henkilöä.. ehkäpä lähimpänä Donna (epävarmuus, kaipaus olla rohkeampi). Ja Lauraakin on ripaus (ahdistuneisuus, masentuneisuus, uhmakkuus).

      Ulkoisestikaan en oikein ketään TP:n naisista muistuta. Itseasiassa taidan näyttää eniten Jamesilta. :D Nooh.. en nyt kyllä oikein siltäkään.

      Haluaisin Lauran rohkeuden ja päättäväisyyden, Cooperin hyväntuulisuuden, älykkyyden ja ennakkoluulottomuuden, Audreyn ulkonäön ja salaperäisyyden.

    • Kyylä

      Tai voin minä se Pölkkyrouvakin olla.

    • halkotäti

      Totta puhuen Log Ladyssa on jotain tuttua. Se sen pölkky ja erakkomaisuus ja se itsepintaisuus jolla se elää siinä omassa maailmassaan. Siis ei mulla ole pölkkyä, mutta voisin kuvitella että on.

      Pikkasen olen Laura Palmer (sössitty asioita). Pikkasen Lucy (koska olen höhelö ja kiukustuessa sellanen niinku Lucykin). Ehkä jopa Nadine (kun höhelyys menee viirausasteelle).

      Voi voi.

      • halkotäti

        Donnan ja Log Ladyn välimuoto, aika tarkalleen joo.


    • THE OWL

      Windom Earlea, Jerry Hornea ja Hawkia.

    • Mr.Ramone

      Minä näen ainakin Andyssa jotain samaa kuin itsessäni :D

      Samanlainen kohelo olen, jos ajattelee vaikka sitä, kun Andy sai kivestä päähän tai astui sen irtonaisen laudan päälle...

      Lisäksi olen samanlainen kiltti hissukka, joka katselee vierestä vain, jos joku vaikkapa vittuilee tai haukkuu mua. Mutta mikäli joku ystävä tai tuttu on pulassa, olen valmis puolustamaan vaikka väkivallalla, mikäli toisen käytös pakottaa siihen (vähän kuin se tilanne, jossa Andy ampui sitä yhtä pahista).

      Ainut ero taitaa olla se, että mä en ala itkemään pelottavissa ja järkyttävissä tilanteissa.

      Outoudessa taidan puolestani olla aika paljon Cooperin kanssa samalla tasolla... Ainakin kahvin suhteen.

      • omituinen otus

        Ulkoisesti Shelly, koin myös nuorena väkivaltaisen liiton, sitten pitkän ahdistuksen jälkeen sain hellyyttä muilta miehiltä. Teininä ja eron jälkeen Lauramainen kapinallisuus, ja välillä aika villi elämä on koettu.


    • Windom

      Laura. Melkeinpä kaikki käy yksiin. Ja Albertin kyynisyys ja sarkasmi.

      • blackmagictiger

        MÄ TAIDAN OLLA SHERIFFI TRUMAN AINOA UKKO JOKA JAKSAA VETÄÄ LOPPUUN ASTI EIKÄ LUOVUTA...TAIKKA SITTEN BIG-ED HURLEY JOKA MUISTUTTAA AIKA REIPPAASTI EX-OPETTAJAANI TIMOA ULKONÄÖLLISESTI


    • KaMaSa

      muistutan Lauran isää, Lelandia...

    • taidan olla....

      sekoitus Lelandin sekopäisyyttä varustettuna älykkyydellä, Jamesin tunnepuolen ongelmia ja sulkeituneisuuttana, Bobbyn isoa egoa joka on todellisuudessa vain piiloutumista epävarmuudesta sekä ulkoisesti tietenkin nuori ja komea Cooper!!!

    • koheltaja

      oon se kaljuuntuva poliisi andy, tosin oon jo kokonaan kalju, mutta yhtä huono-onninen mutta kiltti.

    • paljastukseni

      Heh, mä muistutan ehkä eniten sit tyyppiä joka ei uskaltanu lähtee talostasa pois ja sitte hirtti ittesä, nimee en muista:D

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      386
      10164
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      95
      6474
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      409
      6200
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      161
      4531
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      1
      3848
    6. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      88
      3424
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      96
      3381
    8. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      64
      3206
    9. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      7
      3128
    10. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      3092
    Aihe