Pukeutuuko kukaan mies farkkuhaalareihin?
Entä minkä merkkisiin?
farkkuhaalarit??
13
3320
Vastaukset
Ei ole kyllä minun juttuni vaikka olisi miten trendikästä.
Voisin kuvitlla pukeutuvani haalareihin vain remonttihommissa...- juppe_91
Joo joo! Carhartin ja Dickiesin farkkuhaalarit löytyy ja ne just siistit! Riittävän löysät ja olkaimet saa hupparin alle piiloon!
- joni_92
juppe_91 kirjoitti:
Joo joo! Carhartin ja Dickiesin farkkuhaalarit löytyy ja ne just siistit! Riittävän löysät ja olkaimet saa hupparin alle piiloon!
Mistä löysit farkkuhaalarit? Olen etsinyt uusia farkkuhaalareita kissojen ja koirien kanssa. Itse pidän myös kyseisistä merkeistä.
- Juha*75
Ostin juuri ja sain kehut tyttökaverilta. Näytän kuulemma skeittarilta. Viimeksi käytin niitä joskus 80-luvulla nappulana.
- HenKKaZzZ
Kyllä kappale löytyy ja pidän silloin tällöin, merkistä en tiedä. Tosin en julkisesti juurikaan niihin pukeudu, mutta kiva kotona.
- yksi meistä
Kyllä, kyllä, kyllä
Pukeudun mielelläni lappuhaalareihin tai farkkuhaalareihin, sama, millä niitä kutsutaan. Käytän niitä sekä kotona, että töissä. Se milloin käytän riippuu täysin siitä, mitä milloinkin haluan laittaa päälleni. Farkkuhaalarit vain sattuvat olemaan minun omat suosikkini. Töissä varsinkin naiset kiinnittävät niihin huomiota ja kertovat omat kokemuksensa siitä, milloin heillä on viimeksi ollut haalarit jalassa ja yleensä haluaisivat käyttää niitä useamminkin, mutteivät ole jkuulemma muodissa!!!!
Muotia tai ei, ne ovat minun juttuni ja haluaisin ostaa niitä lisääkin. Tällä hetkellä minulla on niitä vain kolmet, puhtaasti 90 -luvulta. SO - mistä niitä saisi lisää, siinäpä kysymys- Pekka A 83
Itse tykkään kulkea farkkuhaalareilla sekä töissä et vapaalla. Näin kesällä ne ovat hyvät, ei tarvii takkia päälle.
Farkkuhaalareissa on paljon erilaisia taskuja niin kaikki tavarat mahtuu mukaan vaikka kuljen ilman takkia
- Anonyymi
pitäisin ehdottomasti jos vastaan jostain tulis
- Anonyymi
ois upeeta pitää farkkuhaalareita. farkkuja. pukuja. smokkia jne
- Anonyymi
ei ole työhaalareita kummempi.
Käytin. - Anonyymi
Farkkuhaalarit on tosi mukava oloasu kotona ja vapaa-ajalla muutenkin kuten baarivaatetuksena. Ei kiristä eikä purista ja housut pysyy jalassa, Mulla on yhdet leviksen haalarit ja yhdet tommy jeansin haalarit ja kumpiakin käytän säännöllisesti. Kun käytän normifarkkuja niin niidenkin kanssa mielellään käytän henkseleitä kun pysyy housut paljon mukavammin niillä ylhäällä ja näyttää paremmalta.
- Anonyymi
pitäisin ja maksaisin mitä vaan jos vastaan tulisi
Ainaski Tampereella Bronx Storessa oli Carhartt, Dickies ja Karl Kani haalareita ja useampia eri malleja ja pesuja. Netissä näytti olevan vain Carhartt haalari, joka on kyl vissiin niistä kaikkein kallein eli melkein kannattaa poiketa Tampereella ostoksilla :-)
https://www.bronx.fi/fi/miesten-vaatteet/miesten-farkut/c/1080/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045231Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325986SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32415673Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3010823Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16910802Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369641Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858478Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2226489