Terroristivaltio boikottiin!

Terroristivaltio USA saadaan järjestykseen romahduttamalla sen talous. siihen voi jokainen vaikuttaa ihan jokapäiväisillä ostoksillaan.

Yksinkertainen, rauhanomainen ja tehokas keino.
3175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

hesburgerhan voisi ostaa joitakin mac donaltsin
toimipisteitä, vai mitä.
irak taisi olla tämä terroristi valtio kun on surmauttanut toista miljoonaa viatonta ihmistä, sekä sallinut al qaida terroristit maaperällään.

Äänestä
  • <
    hesburgerhan voisi ostaa joitakin mac donaltsin
    toimipisteitä, vai mitä
    >
    tuon jälkeen voi mennä siihenkin hesburgeriin

    <
    irak taisi olla tämä terroristi valtio kun on surmauttanut toista miljoonaa viatonta ihmistä,
    >
    et ole ymmärtänyt termiä terroristivaltio. puhutaan myös valtioterrorismista, mutta USA:n toiminta on niin raakaa ja raukkamaista, että terroristivaltio on paljon parempi sana sitä kuvaamaan.

    <
    sekä sallinut al qaida terroristit maaperällään.
    >

    tästä sinulla lienee jotain näyttöä, jota muilla ei ole. jenkkien terrorismia saamme katsella tv:stä.

    Äänestä

Älä luulekaan että boikotoisin amnerikkalaisia laatutuotteita. Vedä siis käteen boikotteinesi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Boikot kirjoitti:

Terroristivaltio USA saadaan järjestykseen romahduttamalla sen talous. siihen voi jokainen vaikuttaa ihan jokapäiväisillä ostoksillaan.

Yksinkertainen, rauhanomainen ja tehokas keino.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu