Sain kenkää vaikka äänestin kokoomusta!

Mitä helvettiä? Äänestin kokoomusta ja silti sain kenkää yt-neuvotteluiden jälkeen. Kokoomuslainen työnantaja antoi kenkää mulle vaikka ollaan aateveljiä. Ei vittu mitä toimintaa! Vituttaa niin paljon, että kohta liityn SAK:hon ja rupeen lakkoileen. Katotaan sitten kuka määrää. Eikö ihmisellä oo vittu mitään arvoa?
7352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

yksi demari mesoamassa. Ei täällä niin tyhmiä olla, että tuollaiset jutut menisivät läpi. Eikö järkikään enää ole tallessa?? Ei mahda mitään, oppositio kutsuu edelleen.

Äänestä

äänestin demaria ja sitten demaripomo antoi kenkää ja yks kaveri äänesti keskustaa ja kepupomo anto sille kenkää. Kuulin myös huhun, että yks tyyppi joka äänesti kokoomusta, sai keskustapomolta potkut.

Äänestä

Kovasti oli kokoomuslaiset kampanjan aikana mun kavereita. Nätit kampanjatyöntekijät tarjosi kahvia ja kertoi hymyillen miksi kokoomusta kannattaa äänestää. Nyt tulee lähinnä vittuilua ja haukutaan demariksi. Näinkö kiitollisia olette mun äänestäni?

Äänestä

Eikö Jyrki Katainen auttanutkaan, vaikka vannotti kokoomuksen olevan suurin toimihenkilöiden puolue, suurin työntekijöiden puole, suurin työnantajien ja yrittäjien puolue. Kokoomuksen ja Jyrki Kataisen vaaka kallistuu tietysti työnantajien etujen puolustamiseen.

Äänestä

Kokoomus on sumuttanut Suomen kansaa oikein kunnolla. Vuosisadan alussa ne yrittivät myydä maatamme Saksalle ja nyt ne myyvät maamme kiinalaisille. Isänmaallista porukkaa tämä Suomen Toivo.

Äänestä

vasemmistoliittoa. Siellä on aina hommia.. Suuta hevosenkengälle, mitäs läksit;-))

Äänestä
  • ehheh,jos se oliski niin helppoa että porvareita
    äänestämällä muuttuis itekki porvariksi(hyvin korke
    alla palkalla tai pääomatuloilla eläväksi) minäkin
    olisin äänestänyt suomen "toivoa"
    ps. elän keskisuurella? palkalla ja tiedostan sen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pettynyt kirjoitti:

Mitä helvettiä? Äänestin kokoomusta ja silti sain kenkää yt-neuvotteluiden jälkeen. Kokoomuslainen työnantaja antoi kenkää mulle vaikka ollaan aateveljiä. Ei vittu mitä toimintaa! Vituttaa niin paljon, että kohta liityn SAK:hon ja rupeen lakkoileen. Katotaan sitten kuka määrää. Eikö ihmisellä oo vittu mitään arvoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu