NYT TURPA KIINNI

Ari tulee ja vetää teitä kaikkia lättyyn.
2141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siitä jätkästä ei ole turpaan vetäjäksi. Hän on erittäin typerästi käyttäytyvä ja ikävä tyyppi. Turhanpäiväinen suunsoittaja. Uhoaa ja diivailee kaikkialla, muuhun ei pysty. Taitaa sekin vähäinen laulunyritys olla unohtunut, kun pikkujätkälle on noussut kusi hattuun niin perusteellisesti, ettei kukaan muu ole mitään ja vain hän on kaikki. Tuollaisen ylimielisen turvanaukojan olisi ollut syytä pudota kisasta jo aika päivää sitten.

Äänestä
  • ja joillekkin olisi medialukutaidon kurssi tarpeen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TAI, kirjoitti:

Ari tulee ja vetää teitä kaikkia lättyyn.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu