siitä, mikä olisi paras dieselauto 10000e budjetilla? Ajoa tulee 30000/v. Vikoja pelkään ja ajomukavuus on tärkeää.
mielipiteesi
ex-citikatar
7712
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Just ostin tolla budjetilla Passat tdi:n 81kw(saksasta), vähän yli satkun ajettuna. Katselin kun suomessa on myynnissä tosi paljon 300 tkm ajaettuja, jotta kai nuo kestää. Hieno ajaa ja kone lienee yksi kestävimmistä. Etupään nivelet on ongelmakohta, mutta ei tuskin kahta kertaa joutuu vaihtamaan, jos edes joutuu. Mulla oli näemmä juuri vaihdettu melkein kaikki. KUlkenut seka-ajossa alle 5,5 litran, enkä ole kyllä säästellyt.
Varmasti ne on muutkin merkit hyviä, vaikka ei ihan kaikki...
Minkä vuosimallin Passat? Volkkareista olen kyllä ihan hyvää kuullut:)
-99 ja budjetti ylittyi reilulla tonnilla, niin kuin budjetit aina:) 98-00 autoja katselin ja tuntui hinta olevan kilometreistä ja kunnosta enemmän kiinni kuin vuosimallista.
kunnosta ja kilometreistä kiinni. Mut kiitos vinkistä, sitikkaa en kyllä enää ota. Niit oli viisi ja nyt on aika siirtyä muunmaalaisiin:)
Että ihan satku ajettu??Siinä menee melkein viis minuuttia kun saksanpoika ottaa passatista kaks satkua pois.No ei siinä mitään,höynäytettäviä ja autokuumeisia riittää.Onnea uudelle klonksvaakkenille!!
...niin olen varma. Mutta tule sinä autuaaksi tai siis kateelliseksi omassa uskossasi.
On hyvä kun on noita suomen autoliikkeiden vannoutuneita rahoittajiakin, jotka maksavat mielellään kolminkertaisen hinnan autoistaan.