Katsoinpa minäkin tämän pätkän Youtuuberista ja kyllä siinä selvästi näkyy että Nina Tapio puhui rumasti ja törkeästi Arin päälle. Ari oli kerennyt aloittamaan puhumisen niin täti jyräsi poikaparan 6-0. Tiedän että Ari olisi voinut odottaa siihen asti että Jani kysyy mielipidettä, mutta Ari sai aika pahaa kritiikkia, Ari oli väsynyt ja kipeä ,oli juuri antanut kaikkensa, aiheena oli idolien idolit, Arin luonne on varmaan verbaalisesti kiivas, paineet, medianahdistus, yksityisyyden kaipuu jne, varmaan sai Arin kiehumaan yli. Ja vaikka käytäntö ei ole tämä että aletaan kommentoimaan kesken tuomarin kommetoimisen, niin kerran kun Ari aloitti niin oishan sitä voinut kuunnella hetken ja minusta toisen keskeyttäminen on huonoa käyttäytymistä ja epäkunnioitusta. Missä on Nina Tapion käytöstavat ja sivistyneisyys. Kyllä se toinen Taikapeilin tyttö on paljon fiksumpi.Ruotsin tuomari oli tosi lapsellinen haukkuessaan Aria pikku p******i, Miia Permantohan sanoi Ruotsin tuomareista että nämä esittää ja yrittää apinoida Simon Cowellia ja muutenkin Amerikka on niille vissiin Dreamland. Kristian Meurman sanoi hyvin Ruotsin tuomarille että nämä ei ymmärrä mitään musiikista siis ruotsalaiset ja oikeassa Kride oli:)
Nina Tapio käyttyityi huonosti
13
955
Vastaukset
- skebeli
....tapio?
kuka on kride?- mariajoaquina
Kristian Meurmanin lempinimi oli Kride ja Tapio on tuomari-Ninan sukunimi.
- kiinnostaa?
mariajoaquina kirjoitti:
Kristian Meurmanin lempinimi oli Kride ja Tapio on tuomari-Ninan sukunimi.
Gay Arin jutut?
http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=1342156 - sinua kun
kiinnostaa? kirjoitti:
Gay Arin jutut?
http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=1342156noin aktiivisesti linkität ariin liittyviä lehtijuttuja tälle palstalle!
- metal union
kiinnostaa? kirjoitti:
Gay Arin jutut?
http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=1342156Valitettavasti Ari ei ole ollut kovin "hilpeä".
- pipiperson
Nina Tapion tehtävä on TUOMAROIDA kisaajia ja sanoa sekä hyvät että huonot mielipiteet. Arin tehtävä on laulaa mahdollisimman monipuolisesti ja hyvin ja KUUNNELLA tuomarien rakentavia ja asiantuntevia ohjeita! Kisaajan hommiin ei kuulu huutaa väliin "KUUNTELE, KUUNTELE", häntä on kuunneltu laulun aikana.
"Arin luonne on varmaan verbaalisesti kiivas, paineet, medianahdistus, yksityisyyden kaipuu jne, varmaan sai Arin kiehumaan yli. " ..jos sillä on mielestäsi nuo luonteenpiirteet, silloin on täysin väärässä paikassa!!!! Takaisin lähiöpaarin soittamaan karaokea ja nopsaan..- niin tuomareiden
tehtävänä ei oo tehdä mitään. Kansa se on, joka päättää huolimatta siitä, mitä toi ammattitaidoton paneeli täynnä paskaa siellä esitysten jälkeen jauhaa. Noi ei todellakaan ole asiantuntijoita. Näkihän sen viime torstaina: heti kun oli vierailevana tuomarina henkilö, joka on työskennellyt hieman suurempienkin nimien kanssa ja joka haukkui Kristiinan ja Annan lyttyyn, olivat Kallosen ja Tapion kommentit kyseisille teineille täysin erilaisia aikaisempiin viikkoihin nähden, vaikka todellisuudessa yhtä paskasti ne ovat joka viikko vetäneet. Se siitä asiantuntemuksesta.
Kaksinaamaisia, kopioivia pellejä noi dumarit on, ei mitään muuta.
- jos sinäkin
vähän miettisit asioita ennen... TUOMAREILLA OLI PUHEENVUORO, EI ARILLA!!!!!!!!!!!
- Nina-tuomarin huutamisesta
http://www.youtube.com/watch?v=aVt92KkiYiY&mode=related &search=
Nähkää totuus siitä, että huutaja ei ollut Ari vaan NINA.
Nina kommentit aiheuttavat valtaisaa buuausta ja hän HERISTÄÄ NYRKKIÄÄN buuajillensa!!!!
Ari saatuaan puheenvuoron koettaa selittää Ninalle lauluvalinnoistaan, jonka Nina KESKEYTTÄÄ ja Ari koettaa saada jatkaa sanomistaan, että ” kuuntele, kuuntele, kuuntele!”. Ei huutamalla vaan lujemmalla äänellä, koska sormeaan osoittamalla NINA HUUTAA PÄÄLLE:” Kuuntele sinä siellä!” Mikin pitäjä tyyppi päättää ohittaa siinä Arin mahdollisuuden puhua ja sanoo, että tuomarilla on puheenvuoro, vaikka oikeasti Arilla oli jäänyt oma puheenvuoronsa kesken NINAN KESKEYTTÄMISEN takia.
Kallonen aloittaa puheenvuoronsa vetämällä Tanssi Tähtien Kanssa-formaatin ja KÄSKEE LAPSIA OLEMAAN HILJAA!!!
Mikä hän on käskemään ketään olemaan hiljaa?
Yleisön on annettu ennenkin tuoda esille kantaansa, mutta nyt se ei Kalloselle sopinut kun se kohdistui häneen ja Ninaan!!!
Seuraavaksi Kallonen alkaa mollamaan Arin esiintymistapaa ylimieliseksi???!!!
Ja ottaa esille Remulle Arin heittämän aivan selkeän läpän. Jokainen joka on nähnyt kokonaisuudessaan sen mitä Ari oikeasti sanoo Remusta on aivan selvä läppä.
Nykynuorisolle tyypillistä ironiatyylistä läppää. Arihan tuo esille oikeasti arvostuksensa Remulle eikä päinvastoin kuten media on asian tarjoillut irrotettuaan yksi kaksi lausetta kokonaisuudestaan.
Mitä taas ruotsalaistuomari sanoo, on siihen turha ottaa mitään kantaa, sillä hän nautti ruotsissa erittäin ilkeämielisen tuomarin imagoa, joten hänen sanoillaan ei ole mitään painoarvoa.- metal union
TOTUUS ON TUOLLA ULKONA !
- kkkh
ari menetti malttinsa kilpailun tuomaille ja rupesi ojentamaan tätä. Ari yritti jo keskeyttää Ninan puheen jupisemalla että tässä on yksi juttu. Hänen tulisi pyytää ninalta anteeksi, ja HETI!
- analysoitu!
Yllätyin, luulin että kirjoittaja olisi vanhempi mutta että 21-vuotias.
Oikeassa kyllä olet sanoissasi täällä teinien joukossa. Pidä puolesi :) - tempuli
(otsikko)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1155289
- 675064
- 914134
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753620Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603228- 432811
- 152307
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️541939- 401810
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381663